توسعه نمونه ایران ساخت ریلیف ولو

بومی سازی شیر تخلیه

یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار در ایران موفق به بومی سازی و توسعه انواع شیر تخلیه پایلوت دار (ریلیف ولو) با استانداردهای روز دنیا شده است. ریلیف ولو جهت تخلیه فشار تجهیزات و خطوط لوله استفاده میشود. زمانی که فشار مخازن تحت فشار و یا خطوط لوله بالاتر از فشار کاری می رود احتیاج است که سریعا سیال موجود از مسیر فرایند تخلیه شود و فشار درون تجهیزات و خطوط سریعا پایین بیاید. برای چنین شرایطی از رلیف ولو استفاده میشود.

ایمان علیزاده مدیر عامل شرکت تولید کننده این محصول گفت: «شرکت ما در حال تولید، توسعه و تکمیل مجموعه کامل سیستم های هیدرولیکی ماشین آلات سنگین و خطوط فرآوری وتولید مواد معدنی است که تا پیش از این از طریق واردات به کشورتامین می شد.»

وی با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم و نیاز به تأمین تعداد بالای قطعات ریلیف ولو در صنایع معدنی بیان کرد: «با توجه به مشکلات تحریم و کاربرد زیاد قطعه ریلیف ولو در صنایع معدنی، کار مهندسی معکوس آن سال پیش آغاز شد و طی این فرایند، رلیف ولو  مدل RPGC-L طراحی و به مرحله تولید رسید.»

توسعه ریلیف ولو ایرانی

فناوری تولید

این محصول دارای تکنولوژی بالایی است که فقط دراختیار چند کشور محدود قرار دارد. طراحی، ساخت و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی این محصول به صورت کاملا تخصصی توسط متخصصان این شرکت با دقت بالا انجام  شده است. در حال حاضر سیستم هیدرولیکی بخش تغلیظ کارخانه مس سرچشمه رفسنجان در حال بهره برداری از این محصول است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: «طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی، امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، طراحی سیستم حساس به فشار برای جلوگیری از تاثیرات مخرب  فشارهای بالا و گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت از جمله ویژگی های این محصول نسبت به نمونه خارجی آن است.»

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به اصفهان

علیزاده با تأکید بر انعطاف این محصول در تمام بخش های صنعتی و مصرف بسیار بالای آن در حوزه تنظیم فشار سیالات تأکید نمود: «مجموعه ریلیف ولو شرکت تنها نمونه داخلی از این نوع شیرها در کشور است که در حال رقابت با شرکت های مطرح دنیا با هدف صادرات محصول به خارج از کشور است.»

این شرکت توانسته با کمک متخصصان خود تاکنون چندین سیستم ، ابزار و قطعه مورد نیاز در صنعت معدن کشور را برای نخستین بار طراحی ، تولید و بومی سازی کند و در اختیار صنایع معدنی و سایر صنایع کشور در جهت بی نیازی به واردات قرار دهد که به خصوص در سالیان اخیر بازار آن  در انحصار شرکت های آمریکایی تولیدکننده در این حوزه بوده است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.