ساخت قطار ملی

دانش بنیان ها در ساخت قطار ملی

سورنا ستاری روز دوشنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت قطار ملی مترو که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: هم اکنون ساخت یک واگن نهایی شده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم یک رام قطار تولید ملی را عرضه کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:

“قرارداد ساخت قطار ملی تیر ماه سال گذشته با شهرداری تهران بسته شد و برای این پروژه ۲۰ تا ۳۰ شرکت دانش بنیان به کار گرفته شدند.”

وی ادامه داد: در این روند از ۲۶ درصد به ۸۵ درصد داخلی سازی رسیدیم که گام بزرگی است و با حمایت از تولیدات داخلی از جوان ایرانی حمایت کنیم.

دانش بنیان ها در ساخت قطار ملی

داخلی سازی قطعات مترو

ستاری گفت: تلاش های انجام شده از سوی جهاد دانشگاهی برای داخلی سازی قطعات مترو نشان می دهد که اگر بخواهیم، می توانیم به موفقیت برسیم و برای به حرکت درآوردن این اکوسیستم باید یک اراده کلی داشته باشیم.

همچنین معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این مراسم گفت: باید پروژه قطار ملی به نتیجه برسد و البته این تولید ملی بدون کسب حمایت دولت موفق نخواهد بود.

وی ادامه داد: تهران به ۱۵۰۰ دستگاه واگن نیاز دارد که موضوع انعقاد قرارداد به ۶۳۰ واگن با چینی ها مطرح است و از سوی دیگر نیز با شرکت واگن سازی ملی پروژه ساخت ۱۰۵ دستگاه و با شرکت واگن سازی تهران نیز ۱۰۵ دستگاه واگن را نهایی کردیم.

افزایش ظرفیت حمل و نقل مترو

به گفته معاون شهردار تهران، تامین این سفارشات نیازمند منابع زیاد است که قطعا از توان شهرداری خارج است و با توجه به شرایط سخت کرونایی باید از دولت کمک بگیریم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تگ های هوشمند الکترونیکی

معاون شهرداری تهران با بیان این که با حمایت دولت هم از بیکار شدن جوانان جلوگیری می شود و هم حمل و نقل پاک توسعه می یابد، افزود: اگر ۱۵۰۰ واگن مورد نیاز تامین شود می توان ظرفیت حمل و نقل مترو را از ۲ میلیون مسافری که امروزه از آن استفاده می کنند به ۶ میلیون ارتقا داد که این گام موثری در راستای حمل و نقل پاک است.

مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت قطار ملی مترو صبح امروز با حضور شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران، رئیس جهاد دانشگاهی و معاونین شهردار و اعضای شورا برگزار شد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.