توسعه محصولات دانش بنیان

توسعه محصولات دانش بنیان

توسعه محصولات دانش بنیان در پردیس

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از شرکت های دانش بنیان مستقر در پردیس علم و فناوری این سازمان بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، دکترغلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و جمعی از فرمانداران و مدیران استان تهران انجام گرفت، دکتر جهانگیری از شرکت های منتخب دانش بنیان مستقر در پردیس علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید، دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با معرفی سازمان و فعالیت های آن، به دستاورهای سازمان در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و فناوری اشاره کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان مستقر در پردیس این سازمان در حوزه های هوافضا، محیط زیست، انرژی، سلامت، آب، ریزگرد و سایر حوزه های مورد نیاز کشور در حال فعالیت می باشند.

سپس دکتر جهانگیری با قدردانی از فعالیت های انجام شده، ابراز امیدواری کرد دولت بتواند از فعالیت های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران پشتیبانی بیشتری انجام دهد.

توسعه محصولات دانش بنیان

توسعه محصولات دانش بنیان در سال جدید

همچنین اولین جلسه اقتصاد مقاومتی نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سال جدید با تاکید بر توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان در محل این سازمان برگزار شد.

در این بازدید معاون اول رئیس جمهوری از شرکت های نیکا کمپرسور، تولیدکننده قطعات سیلینگ کمپرسورهای صنایع نفت و گاز در کشور، آریا مبنا تشخیص تولید کننده کیت های سریع آنتی ژن و آنتی بادی کرونا، سرو هیدرولیک پویا، تولید کننده قطعات خاص موتور هواپیما و بسترهای تست آن ها، موج بر شهاب فعال در حوزه مخابرات، بکر پارس خاورمیانه تولید کننده جعبه سیاه برای هلیکوپتر برای اولین بار در کشور و سیستم های ناوبری، پرنیان گستر پرتو سنج تولید کننده تجهیزات پزشکی با استفاده از لیزر، آوا یکتا سامانه نوین طراحی و تولید ویلچرهای سبک با استفاده از الیاف کربن، آنیل صنعت تولید کننده سیستم های هوشمند مصرف آب و انرژی و نانو الکترونیک کران فعال در طراحی و تولید قطعات میکرو الکترونیک بازدید کرد.

وظایف سازمان پژوهش علمی ایران در توسعه محصولات دانش بنیان

سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال ۱۳۵۹ با تصویب شورای انقلاب اسلامی تاسیس گردید و از بدو پیدایش تاکنون ماموریت های مختلفی را در حوزه های گوناگون مرتبط با توسعه علوم و فناوری کشور برعهده داشته است.

این سازمان از یک سو بنا بر ضرورت ها و نیازهای جامعه به عنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از سوی دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.

در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران پیرامون حوزه های هوا و فضا، ماهواره و تونل باد، محیط زیست، بازیافت ضایعات و تصفیه پساب های صنعتی، انرژی سلول های خورشیدی، پیل سوختی، سوخت های پاک، سلامت، تجهیزات پزشکی، داروهای سنتزی و گیاهی تحقیق انجام می شود.

در سال های اخیر علاوه بر حوزه های فوق، با توجه به معضلات کنونی جامعه، زمینه هایی نظیر آب و ریزگرد نیز به این اولویت ها افزوده شده و با توجه به سیاست گذاری های صورت گرفته، سرمایه گذاری های مادی و معنوی در این حوزه ها در حال انجام است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.