دهقانی فیروزآبادی رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

روح الله دهقانی فیروزآبادی کیست؟

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی متولد سال ۱۳۶۰ بوده و به عنوان استاد دانشیار دانشگاه صنعتی شریف شناخته می شود. وی که ریاست جهاد دانشگاهی را نیز در کارنامه خود دارد، شهریورماه امسال و یک هفته پس از استعفای سورنا ستاری از طرف رئیسی به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان انتخاب شد که خبر آن در مجموعه شبکه دانش بنیان نیز تحت پوشش قرار گرفت. حالا طیق اخبار خبرگزاری های معتبر، ریاست جمهوری طی حکمی این دانش آموخته رشته هوافضا را با حفظ سمت به عنوان رئیس بنیاد نخبگان برگزیده است.

رئیس‌جمهور در حکم انتصاب دهقانی فیرزآبادی به‌عنوان رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار امیدواری کرده است که وی با اتکا به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردمداری»، «پاکدستی و فسادستیزی»، «قانونمداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی»، ضمن بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود، با برنامه‌ریزی مناسب و نظارت دقیق بر حسن اجرای امور محوله، در راهبری و پیشبرد اهداف عالیه آن بنیاد مجدانه تلاش کند.

اهمیت این انتصاب

با وجود ارتباط نزدیک اهداف بنیاد نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری، ارتباط میان این دو نهاد برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در بهترین حالت ناکافی بوده است. لذا چنین انتصابی می تواند راهگشای مشکلات متعدد باشد و مسیر را برای به کارگیری هرچه بیشتر محققان و دانش آموختگان نخبه در ساختار اقتصادی کشور هموار کند.

با این حال نباید فراموش کرد که هر کدام از این دو نهاد سازمان های بسیار مهم، بزرگ و برای آینده کشور فوق العاده حیاتی هستند و هدایت هر دو به صورت همزمان نه تنها کار آسانی نخواهد بود، بلکه کنترل مدیریت در سطوح بالا بر نحوه پیشبرد اهداف را نیز به چالش خواهد کشید. باید منتظر ماند و دید که عملکرد دکتر دهقانی فیروزآبادی در ماه های پیش رو به چه شکل خواهد بود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.