تسهیلات کرونایی دانش بنیان ها

تسهیلات به 260 شرکت دانش بنیان

تسهیلات مقابله با کرونا به 260  شرکت دانش بنیان رسید. این تسهیلات در سه مرحله پرداخت شده است. در حال حاضر، مرحله سوم این بسته تسهیلات آغاز شده است و شرکت های متوسط و بزرگ دانش بنیان در حال ثبت نام برای دریافت تسهیلات بحران کرونا هستند.

در مرحله اول پرداخت تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از بحران کرونا ، شرکت های دانش بنیان کوچک، شتابدهنده ها و مراکز کار اشتراکی، تحت پوشش قرار گرفتند.

شرکت های دانش بنیانی، کوچک محسوب می شوند که فروش آن ها کمتر از 20 میلیارد ریال یا تعداد نیروهای شاغل در آن شرکت کمتر از 50 نفر باشد.

تسهیلات به 260 شرکت دانش بنیان بحران کرونا

سقف تسهیلات به دانش بنیان ها

سقف تسهیلات در نظر گرفته شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای این گروه هدف، 5 میلیارد ریال با نرخ بهره 9 درصد است.

در مجموع درخواست  260 شرکت دانش بنیان کوچک مورد تایید قرار گرفت و مبلغ 900 میلیارد ریال وام به آنها پرداخت شد. 61 شتابدهنده و مراکز کار اشتراکی نیز در مجموع 300 میلیارد ریال تسهیلات مقابله با کرونا دریافت کردند.

در مرحله دوم این طرح، برای ثبت نام شرکت های خلاق، اعلام فراخوان شد. صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری دبیرخانه زیست بوم حمایت از صنایع خلاق، درخواست بیش از 85 شرکت خلاق را مورد تایید قرار داد. شرکت های خلاق تا سقف 4 میلیارد ریال وام مقابله با عوارض ناشی از همه گیری ویروس کووید 19 دریافت کردند. سود این تسهیلات نیز 9 درصد در نظر گرفته شد.

وام به دانش بنیان های بزرگ

مرحله سوم این طرح از روزهای پایانی تیر ماه سال جاری آغاز شده است. در مرحله سوم طرح، شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ می توانند برای دریافت تسهیلات اقدام کنند. سقف این تسهیلات 100 میلیارد ریال است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری نهادهایی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر صندوق های تامین‌کننده اعتبار، تلاش دارد تا بازیگران موثر زیست بوم نوآوری کشور، کمترین آسیب ممکن را از شیوع ویروس کرونا ببینند. صندوق توسعه ملی نیز مبلغی در حدود 4 هزار میلیارد ریال را برای اختصاص به شرکت های دانش بنیان و فناور در نظر گرفته است. در صورت جذب کامل این میزان اعتبار، توان مالی این شرکت ها به شکل قابل ملاحظه ای تقویت می شود.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.