تسهیلات کرونایی دانش بنیان ها

تسهیلات به ۲۶۰ شرکت دانش بنیان

تسهیلات مقابله با کرونا به ۲۶۰  شرکت دانش بنیان رسید. این تسهیلات در سه مرحله پرداخت شده است. در حال حاضر، مرحله سوم این بسته تسهیلات آغاز شده است و شرکت های متوسط و بزرگ دانش بنیان در حال ثبت نام برای دریافت تسهیلات بحران کرونا هستند.

در مرحله اول پرداخت تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از بحران کرونا ، شرکت های دانش بنیان کوچک، شتابدهنده ها و مراکز کار اشتراکی، تحت پوشش قرار گرفتند.

شرکت های دانش بنیانی، کوچک محسوب می شوند که فروش آن ها کمتر از ۲۰ میلیارد ریال یا تعداد نیروهای شاغل در آن شرکت کمتر از ۵۰ نفر باشد.

تسهیلات به 260 شرکت دانش بنیان بحران کرونا

سقف تسهیلات به دانش بنیان ها

سقف تسهیلات در نظر گرفته شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای این گروه هدف، ۵ میلیارد ریال با نرخ بهره ۹ درصد است.

در مجموع درخواست  260 شرکت دانش بنیان کوچک مورد تایید قرار گرفت و مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال وام به آنها پرداخت شد. ۶۱ شتابدهنده و مراکز کار اشتراکی نیز در مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مقابله با کرونا دریافت کردند.

در مرحله دوم این طرح، برای ثبت نام شرکت های خلاق، اعلام فراخوان شد. صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری دبیرخانه زیست بوم حمایت از صنایع خلاق، درخواست بیش از ۸۵ شرکت خلاق را مورد تایید قرار داد. شرکت های خلاق تا سقف ۴ میلیارد ریال وام مقابله با عوارض ناشی از همه گیری ویروس کووید ۱۹ دریافت کردند. سود این تسهیلات نیز ۹ درصد در نظر گرفته شد.

وام به دانش بنیان های بزرگ

مرحله سوم این طرح از روزهای پایانی تیر ماه سال جاری آغاز شده است. در مرحله سوم طرح، شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ می توانند برای دریافت تسهیلات اقدام کنند. سقف این تسهیلات ۱۰۰ میلیارد ریال است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری نهادهایی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر صندوق های تامین‌کننده اعتبار، تلاش دارد تا بازیگران موثر زیست بوم نوآوری کشور، کمترین آسیب ممکن را از شیوع ویروس کرونا ببینند. صندوق توسعه ملی نیز مبلغی در حدود ۴ هزار میلیارد ریال را برای اختصاص به شرکت های دانش بنیان و فناور در نظر گرفته است. در صورت جذب کامل این میزان اعتبار، توان مالی این شرکت ها به شکل قابل ملاحظه ای تقویت می شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.