کمک به حضور دانش بنیان ها در بورس

تسهیل روند تبدیل از مسئولیت محدود به سهامی دانش بنیان ها

تبدیل دانش بنیان مسئولیت محدود به سهامی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای صورت جلسه ای با سازمان ثبت شرکت ها، راهکار مشخصی برای تبدیل دانش بنیان مسئولیت محدود به سهامی به منظور کمک به حضور شرکت های دانش بنیان در بورس پیش بینی کردند.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تایید این خبر اعلام کرد:

“در این صورت جلسه که بین من و رئیس سازمان ثبت شرکت ها به امضا رسیده است، دو راهکار بهینه برای تبدیل شرکت های دانش بنیان با مسئولیت محدود به شرکت دانش بنیان سهامی پیش بینی شده است.”

 تبدیل دانش بنیان مسئولیت محدود به سهامی

مشکلات حضور شرکت های دانش بنیان در بورس

یکی از مشکلات حضور شرکت های دانش بنیان در بورس و جذب سرمایه، مدل ثبت شده آنها است. شرکت های استارت آپی بیشتر به صورت شرکت با مسئولیت محدود ثبت می شوند.

علیرضا دلیری گفت:

“به نظر ما یکی از بهترین روش های جذب سرمایه برای شرکت های استارت آپی عرضه سهامشان در بورس است، از همین رو ما راهکارهای متفاوتی را با کمک سازمان بورس برای این شرکت ها در نظر گرفته ایم.”

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:

“قرار بود طرح تبدیل شرکت ها از حالت مسئولیت محدود به سهامی در هیات دولت نیز بررسی شود اما فارغ از این مصوبه دولت مذاکرات ما با سازمان ثبت صورت گرفته است.”

مشکلات حضور شرکت های دانش بنیان در بورس

تسهیل روند تبدیل از مسئولیت محدود به سهامی دانش بنیان ها

او اضافه کرد:

“به منظور تسهیل روند تبدیل شرکت ها از حالت مسئولیت محدود به حالت شرکت سهامی، معاونت علمی با ۱۰ کارگزاری بورس هماهنگی های لازم را به عمل آورده تا در تسهیل روند شرکت های دانش بنیان همکاری  کنند همچنین مقرر شده است ۵۰ درصد هزینه های جاری نیز از سوی این معاونت تامین شود.”

او با اشاره به اقداماتی که تاکنون برای ورود شرکت های استارت آپی به بورس صورت گرفته گفت:

“یکی از این اقدامات، ایجاد تابلوی اختصاصی برای شرکت های دانش بنیان و SMEهاست؛ هم اکنون در حال مذاکره با سازمان بورس برای سهولت بیشتر مسیر ورود شرکت ها به بورس و ورود به تابلوی اختصاصی شرکت های دانش بنیان هستیم.”

دلیری با اشاره به ایجاد صندوق های جسورانه در بورس گفت:

“هدف از ایجاد صندوق های جسورانه در بورس فراهم کردن بستر سرمایه گذاری از سوی نهاده های مالی در شرکت های استارت آپی بود. همچنین ایجاد تابلوی دارایی فکری نیز به منظور عرضه ایده های مناسب از سوی افراد و استارت آپ های مختلف ایجاد کردیم.”

لطفا امتیاز خود را وارد کنید
شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   همکاری ایران و اندونزی در حوزه سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.