نمایشگاه صنعت ساختمان

نمایشگاه اربیل عراق

نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، املاک و سرمایه گذاری در ساختمان اربیل که با حضور ۲۴ شرکت ایرانی از ۱۶ شهریور ماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی شهر اربیل آغاز شد، ۱۹ شهریور ماه به کار خود پایان داد.

دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۲۴ شرکت ایرانی حضور داشتند که از این تعداد ۱۵ شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری در پاویون صندوق نوآوری حضور داشتند.

بغدادی از برگزاری یک نشست تخصصی مشترک میان شرکت ‌های صنعت ساختمان ایران و اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: در این نشست سرکنسول ایران در اربیل به معرفی ظرفیت ‌های شرکت ‌های ایرانی و علاقمندی آن ‌ها برای حضور در بازار اقلیم کردستان پرداخت و توضیحاتی را درباره امکان تسهیل روابط تجاری بین شرکت ‌های ایرانی و شرکت‌ های کرد زبان مطرح کرد.

نمایشگاه صنعت ساختمان

حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: همچنین دو تن از معاونان وزیر مسکن و عمران اقلیم کردستان ضمن تاکید بر علاقه ‌مندی به جذب سرمایه و مشارکت از جنس سرمایه ‌گذاری با شرکت ‌های ایرانی، برای استفاده از خدمات تولیدی شرکت‌ های ایرانی و نیز مشارکت این شرکت ‌ها در اقلیم کردستان با نمایندگی رسمی و یا ثبت شرکت ابراز علاقه کردند. نماینده وزارت صنعت و بازرگانی اقلیم کردستان نیز اعلام کرد این وزارتخانه تسهیلات ویژه ‌ای را برای شرکت ‌های ایرانی که حاضر به تولید مشترک در اقلیم باشند در نظر می ‌گیرد.

وی تصریح کرد: در ادامه این جلسه نیز بنده خدمات صندوق نوآوری به اکوسیستم فناوری ایران را تشریح و آمادگی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ایران را برای پذیرش هیات ‌های تجاری از اقلیم کردستان و نیز اعزام هیات تجاری از ایران برای ارتباطات بیشتر و آشنایی با ظرفیت‌ های طرفین و انتقال دانش و فناوری شرکت ‌های ایرانی به اقلیم کردستان را اعلام کردم تا این اقدام به تولید مشترک میان طرفین منجر شود.

بغدادی یادآور شد: در ادامه این نشست شرکت ‌های ایرانی محصولات و توانمندی‌ های خود را معرفی و تنی چند از پیمانکاران بزرگ اقلیم کردستان نیز ضمن معرفی پروژه‌ ها و نیازمندی ‌های خود، برای توسعه همکاری ‌ها ابراز تمایل کردند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.