کمک هزینه عارضه یابی به شرکت های دانش بنیان

خدمت عارضه یابی به دانش بنیان ها

خدمت عارضه یابی همان گونه که از نام آن مشخص است به شرکت هایی که در خط تولید یا در زمینه مدیریت و منابع انسانی دچار مشکل شده اند کمک می کند تا مشکلات را ریشه یابی کنند و با دریافت مشاوره های تخصصی بر این مشکلات پیروز شوند.

گاهی لازم است تا مشاوران و متخصصان از بیرون از شرکت، این مشکلات را بررسی کنند تا بتوانند راه حل های درست برای حل آن ها ارائه کنند. به این خدمات عارضه یابی گفته می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش کرده است تا با ارئه مشاوره های تخصصی شرکت های دانش بنیان را به سمت بهره گیری از روش های نوین مدیریتی هدایت کند.

خدمت عارضه یابی به دانش بنیان ها

هدف از خدمت عارضه یابی

صندوق نوآوری و شکوفایی نیز، خدمات مشاوره ای و عارضه یابی را با بهره مندی از تیم مشاوران متخصص خود تا سقف ۷۰ درصد هزینه به شرکت های دانش بنیانی که به هر دلیل به ورشکستگی نزدیک بوده و با مشکلات جدی مدیریتی مواجه شده اند ارائه می دهد. در واقع ۷۰ درصد هزینه مشاوران و دیگر هزینه های جاری خدمات عارضه یابی از سوی این صندوق تقبل شده است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند بر مشکلات خود غلبه کنند.

هدف از ارائه خدمت عارضه یابی به پیش از هر چیز، رفع ضعف های مدیریتی است. بسیاری از شرکت های دانش بنیان، تیم های فنی بسیار قوی دارند و حول ایده ای فنی و مهندسی شکل گرفته اند. این شرکت‌ ها به صورت عمده در جنبه های مدیریتی ضعف هایی دارند که رفع آن ها از توان تیم های داخلی شرکت خارج است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   مقایسه صادرات شرکت دانش بنیان نسبت به سنتی

شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت های دانش بنیان

در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان برای شناسایی نقاط قوت، ضعف و چالش های مدیریتی خود و دریافت مشاوره های اثربخش و آشنایی با راهکار‌های مناسب برای رفع این چالش ها، صندوق نوآوری و شکوفایی با استفاده از ظرفیت و توان کارگزاران خصوصی، اقدام به ارائه خدمات عارضه یابی کرده است.

کارگزاران صندوق در این حوزه، بر اساس مدل های عارضه یابی بومی، فرآیند‌های مختلف سازمان از جمله مدیریت راهبردی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی و فروش را با استفاده از معیار‌هایی جامع، ارزیابی می کنند و نقاط قوت و ضعف شرکت را شناسایی می کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.