اکوسیستم هوش مصنوعی

هوشمندسازی سامانه های مالی

گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با ایجاد زیرساخت هایی برای تشکیل اکوسیستم کامل هوش مصنوعی، سامانه هایی در این حوزه عرضه کردند که توانستند بازارگاه هوش مصنوعی را در کشور ایجاد کنند و به گفته آن ها سامانه های هوش مصنوعی عرضه شده به گونه ای است که افراد حتی بدون داشتن سواد و یا توانایی تکلم نیز قادر به بهره برداری از این سامانه ها هستند.

مدیر مرکز تحقیقات هوش مصنوعی این شرکت‌ دانش بنیان با بیان این که تیم هوش مصنوعی این شرکت از سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: این تیم با هدف تأمین نیازهای هوشمندسازی سامانه های مالی شرکت شکل گرفت، اما با توجه به نیازهای پایه ای موجود در این زمینه و امکان پاسخ دهی این شرکت به آن، زمینه های کاری ما توسعه یافت.

مدیر این مرکز تحقیقات هوش مصنوعی با اشاره به تعامل این شرکت با دانشگاه ها، یادآور شد: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر نیروی متخصص درحوزه هوش مصنوعی در دفاتر مختلف این شرکت دانش بنیان در شهرهای مشهد و تهران مشغول به فعالیت هستند که روند جذب و تربیت نیرو در این مرکز نیز به صورت متمرکز انجام می شود و برنامه داریم روند تربیت نیرو را سالانه ۲ برابر افزایش دهیم.

وی ادامه داد: برای جذب این تعداد نیروی انسانی و پاسخ گویی به رشد سریع فعالیت های تحقیقاتی و توسعه ای مرکز، اقدام به راه اندازی کالج هوش مصنوعی کردیم تا بتوانیم مستقل از فرآیندهای تحقیق و توسعه و تجاری سازی بازوی تربیت نیروی انسانی خود را نیز تقویت کنیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان ایرانی حوزه سلامت
سامانه های مالی

کالج هوش مصنوعی

مدیر مرکز تحقیقات هوش مصنوعی این شرکت‌ دانش بنیان با بیان این که درحال حاضر مقدمات راه اندازی این کالج انجام شده و دوره زمستانی این کالج برگزار خواهد شد، تأکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام‌شده قرار است دوره ای ۶ ماهه و یک ساله در این کالج به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

حاجی زاده از راه اندازی پایگاه جامع هوش مصنوعی خبر داد و گفت: طیفی از علاقه مندان به این حوزه، که بخشی از آن ها از مدیران کسب‌ و ‌کارها به شمار می روند، نیازمند دسترسی به منابع علمی هستند که پایگاه جامع هوش مصنوعی را برای این منظور راه اندازی کردیم.

وی عنوان کرد: شرکت هایی مانند آمازون، ماکروسافت و گوگل خدمات جامعی را به شکل ابری در اختیار کسب و کارها قرار می دهند تا از سرویس های آماده هوش مصنوعی استفاده کنند اما این نوع پلتفرم و سامانه در ایران وجود نداشت.

مدیر این مرکز تحقیقات هوش مصنوعی با اشاره به راه اندازی مارکت پلیس هوش مصنوعی در قالب یک سامانه، اظهار کرد: در این سامانه حدود ۱۰۰ سرویس هوش مصنوعی عرضه می شود که شرکت ها، استارتاپ ها و نهادهای مختلف می توانند از این سرویس ها استفاده کنند.

به گفته وی شرکت ها و استارتاپ هایی که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می کنند، می توانند در این سامانه خدمات خود را عرضه کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.