تجاری سازی محصولات دانش بنیان

تجاری سازی محصولات دانش بنیان

تحول اقتصادی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز حمایت‌ از مجموعه پارک‌ علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را بستر ساز تجاری سازی ، توسعه تجارت و ایجاد تحول در اقتصاد کشور و استان عنوان کرد.

پرهام رضایی در جریان بازدید هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز از پارک علم و فناوری استان گفت: این مجموعه جزو مراکز علمی مهم کشور و فعالیت آن در البرز  افتخار بزرگی برای استان است.

وی ضمن اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان فعال در مجموعه پارک علم و فناوری استان گفت: پشتیبانی از این شرکت ها در بحث صادرات توسعه اقتصاد استان را در پی خواهد داشت.

رضایی گفت: در حالی که مرتب شرکت های دانش بنیان و گروه های استارتاپی را به فعالیت بیشتر تشویق می کنیم اما متاسفانه چاره ای برای رفع مشکلات آنان جهت تامین بازار فروش این شرکت‌ ها اندیشیده نشده است.

تجاری سازی محصولات دانش بنیان

موانع پیشرفت اقتصاد

رئیس اتاق بازرگانی البرز بی توجهی به نظرات بخش خصوصی در تصمیم گیری ها را مانعی بزرگ در راه پیشرفت اقتصاد ذکر کرد و افزود: ضروری است در تصمیم گیری ها و سیاست ها دیدگاه ها و نظرات کارشناسان بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد تا مسیر برای توسعه و پویایی اقتصاد کشور هموار شود.

وی با اظهار این مطلب که در دولت نظرات بخش خصوصی مورد کم توجهی قرار گرفته بود گفت: امیدواریم  دولت سیزدهم رویکرد و نگاه به بخش خصوصی را تغییر دهد و اعتماد بیشتری به فعالان بخش خصوصی داشته باشد.

رضایی با تاکید بر حضور موثر اعضای اتاق بازرگانی البرز در صندوق پژوهش و فناوری استان به عنوان سهامداران آن تصریح کرد: با این اتفاق اتاق بازرگانی می تواند نقش مهمی در حمایت از طرح‌ های فناور و پژوهشی داشته باشد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تسهیلات ویژه شرکت های دانش بنیان در سال آینده

رضایی با اشاره به وجود بیش از ۴ هزار واحد صنعتی در البرز گفت: خوشبختانه بسیاری از این واحدهای صنعتی فعال هستند و موارد کمی به تعطیلی کشیده شده است و یا با کاهش ظرفیت تولید کار می کند.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به ظرفیت واحدهای صنعتی استان البرز به عنوان بازار هدف فعالیت شرکت‌ های دانش بنیان عنوان کرد: این شرکت‌ ها باید ظرفیت ‌های خالی صنایع استان را تکمیل کنند، بهترین پایگاه‌ ها در حوزه صنایع غذایی، قطعات خودرو و یا صنایع دارویی برای فعالیت دانش بنیان در استان البرز وجود دارد که در مدت زمان کوتاهی سبب رشد سریع اقتصادی استان می ‌شود.

حمایت از طرح های دانش بنیان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به وجود بیش از ۱۶۰ برند ملی در البرز توضیح داد: این شرکت‌ ها بازار فروش خود را دارند اما گاهی با ایده‌ هایی که یک شرکت فناورانه یا تحقیقاتی در اختیار این برندها و دیگر صنایع استان قرار می دهد، پیشرفت خوبی در افزایش آمار صادراتی آن حاصل می شود.

وی با این توضیح که تنها با کار بر روی بازارهای هدف کشورهای همسایه جمعیتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی تحت پوشش صادرات ایران قرار می گیرد، افزود: با توجه به اینکه از لحاظ علمی کشور ما ظرفیت‌ های علمی بالایی برای تولید محصولات جدید دارد، می تواند محصولات مورد نیاز این کشورها را تامین کند.

رضایی با تاکید بر تمرکز اتاق بازرگانی بر حوزه بین الملل برای میزبانی و اعزام هیات تجاری به خارج از کشور، عنوان کرد: بخش مهمی از گسترش روابط اقتصادی به امور بین الملل وابسته است که با توجه به شیوع کرونا در اتاق بازرگانی البرز سعی کرده ایم که در قالب وبینارهای آنلاین گسترش سطح روابط خارجی را پیش ببریم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بازدید از دانش بنیان های اصفهان

وی با اشاره به نگاه مثبت هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز در بحث پیشبرد اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی بیان کرد: در این قالب می توانیم پروژه ای را تعریف کرده و در قالب آن با حمایت از شرکت ‌های دانش بنیان و گروه های پژوهشی تحقیقاتی در بحث تجاری سازی این مجموعه ها گام برداریم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.