دستگاه تسهیل گردش خون

دستگاه تسهیل گردش خون

حمایت از دانش بنیان ها

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ۱۰ دستگاه کامپرشن تراپی با کاربرد تسهیل کننده گردش خون به وسیله ایجاد فشار مثبت تولید کرده است.
علی آقاکثیری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد جزییات فنی دستگاه تسهیل کننده گردش خون (IPC system) گفت:

“این دستگاه وسیله ای است که با تغییر فشار متناوب منجر به انبساط و انقباض متناوب عضلات و رگ های خونی و در نتیجه بهبود گردش خون و لنف می شود. این دستگاه شامل یک پوشش کامل پا یا بازو یا هر منطقه لنفاوی دیگری از بدن است.”

آقاکثیری موارد استفاده دستگاه کامپرشن تراپی (IPC system) را در شرایط مراقبت های شدید، در مرحله اول برای درمان تورم در رگ ها و یا اختلالات لنفاوی از قبیل گرفتگی رگ ها و لنف ادم (ورم دست و پا) خود به خودی دانست و ادامه داد: بیشترین موارد قابل استفاده از این دستگاه شامل جلوگیری از ترومبوز وریدهای عمقی(DTV) و آمبولی ریه (PE)، زخم پای دیابتی و زخم های شریانی، کاهش ادم در اندام‌های تحتانی، نارسایی وریدی مزمن، افزایش جریان خون، کاهش درد و تورم بعد از عمل جراحی، درمان واریس و رفع درد و خستگی عضلات است.

دستگاه تسهیل گردش خون

عملکرد دستگاه تسهیل گردش خون

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد شیوه کار این دستگاه توضیح داد و گفت: پمپ مورد استفاده در دستگاه، دارای یک سیکل زمانی بسیار طولانی (دو یا سه دقیقه و یا بیشتر)، همراه با یک تورم (بادشدگی) بلند مدت است. دوره زمانی طولانی مدت کمک می کند تا حرکت سیال از فضاهای درون شبکه ای (بین سلول ها) به رگ ها یا سیستم لنفاوی و گردش مجدد و یا دفع آن انجام پذیرد. 

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان حوزه حمل ونقل

وی ادامه داد: یک پوشش کامل پا شبیه به یک چکمه است که تا کشاله ران بالا ادامه می آید. یک پوشش کامل بازو، دست را پوشش داده و تا زیر بغل بسط یافته است. هم چنین پوشش های مناسب برای نیمی از پا یا نیمی از دست وجود دارد. در این پمپ ها، اختلاف فشار (تغییرات فشار)، به شرایط بیمار، هدف از درمان و واکنش بیمار به درمان بستگی دارد.

آقاکثیری بازار داخل را تحت الشعاع شیوع ویروس کرونا و به تبع آن کاهش تقاضا برای این محصول دانست و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ دستگاه تولید شده است که در حال معرفی به بازار تجهیزات پزشکی برای استفاده مردم و بیمارستان های کشور هستیم. هیات امنای صرفه جویی ارزی نیز که تجهیزات پزشکی از داخل را تامین می کند از این دستگاه استقبال کرده است و پیش بینی می کنیم که تقاضای بازار افزایش پیدا کند.

وی در مورد ظرفیت تولید و میزان رقابت پذیری این محصول نیز گفت: در حال حاضر با وجود محصول تولید شده امکان تولید بیشتر وجود ندارد، اما اگر حمایت بیشتر شود، حتما تولید خواهیم کرد. این محصول نمونه داخلی ندارد و به دلیل قیمت بالای ۵ برابری امکان تهیه نمونه خارجی آن نیز وجود ندارد، به همین دلیل تنها عرضه کننده این دستگاه با این عملکرد به بازار محسوب می شویم. 

وی با اشاره به تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای ساخت این دستگاه ۵۰۰ میلیون تومان درخواست تسهیلات نمونه سازی را ثبت کردیم که ۱۰۰ میلیون آن برای تولید ۱۰ دستگاه مصوب شد. 

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در بخش کشاورزی

محصولات دانش بنیان

آقاکثیری در مورد دیگر محصولات دانش بنیان این شرکت گفت: پرفروش ترین محصول شرکت، ژل ازولیو متشکل از روغن زیتون فوق خالص، موم زنبور عسل، گاز ازن و اسانس بابونه است که با بهبود اکسیژن رسانی به بافت های آسیب دیده، منجر به بازسازی سلول‌ها می شود. همچنین در زخم های مزمن و جراحات پوستی موثر است و بطور کلی موارد مصرف آن برای زخم بیماران دیابتی، انواع سوختگی، زخم بستر، زرد زخم، تب خال، انواع زخم های عفونی، جراحات، التهابات و ناراحتی های پوستی، اگزما و پسوریازیس، رفع جای زخم، جوش صورت، هموروئید، عفونت پای ورزشکاران و عفونت‌های قارچی ناخن است.

وی ادامه داد: همچنین محصول دیگر شرکت، اکسترنال فیکساتور فضایی اصلاح ناهنجاری های استخوانی تحت عنوان فیانا است. این دستگاه یک فیکساتور خارجی برای اصلاح ناهنجاری های استخوان، افزایش طول و یا همراستا کردن استخوان بر اساس تکنیک جراحی الیزاروف است. این فیکساتور خارجی از توانایی طبیعی بدن انسان برای ساخت بافت استخوانی جدید بهره می برد و به جراح توانایی جابجایی دقیق استخوان به منظور قرارگیری در راستای صحیح آناتومیکی را می دهد. فیکساتور فیانا دور اندام قرار گرفته و به کمک پین و یا شانزهایی که از میان پوست و استخوان عبور می کنند به دو سمت حلقه ها محکم می شوند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.