ربات جراحی سینا

صادرات ربات جراحی سینا

صادرات ربات جراحی سینا

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری قرارداد صادرات ربات جراحی سینا و ایجاد ۲ مرکز مهارت های پیشرفته جراحی رباتیک از راه دور در اندونزی به شکل مجازی به امضا رسید.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شکلی مجازی میزبان بودی گونادی سادیکین وزیر بهداشت کشور اندونزی شد. همچنین هیاتی به سرپرستی پروفسور عبدالقدیر معاون درمان وزیر بهداشت اندونزی به دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری آمدند تا در این دیدار دو جانبه درباره افزایش همکاری های دوجانبه به گفت و گو بنشینند.

هدف اصلی از این سفر عقد قرارداد صادرات ربات جراحی سینا و ایجاد ۲ مرکز مهارت های پیشرفته جراحی رباتیک از راه دور در ۲ شهر بندونگ و جوکجاکارتا بود. در این نشست دو جانبه قرارداد میان شرکت رباتیک سینا(طرف ایرانی) و ایندوفارما(طرف اندونزیایی) به امضا رسید. همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، سند اجرایی بین ستاد نانو و معاونت درمان وزارت بهداشت اندونزی به صورت مجازی امضا شد.

ستاری در این مراسم با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۹ همکاری نزدیکی بین وزارت بهداشت جمهوری اندونزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود داشت، گفت: از آن زمان تاکنون، حداقل ۴رویداد در بخش سلامت با همکاری دو کشور برگزار شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: اطلاع دارم که در این مدت تعدادی جلسه رودررو میان شرکت های دانش بنیان ایرانی شرکت های اندونزیایی برگزار و این اتفاق منجر به شکل گیری همکاری های فنی و تجاری میان آن ها شده است. امیدواریم این همکاری ها بیشتر شود و تا سال ۲۰۲۱ ادامه یابد.

صادرات ربات جراحی سینا

جراحی از راه دور رباتیک

به گفته رییس بنیاد ملی نخبگان، ایجاد دو مرکز جراحی از راه دور رباتیک در بیمارستان عمومی حسن صدقین اندونزی و همکاری بیشتر در زمینه تبادل فناوری میان دو کشور نیز از جمله مزایای این ارتباط دو سویه است. همچنین قرار است در پی این توافقات، یک شتاب دهنده مشترک میان دو کشور برای پیشرفت بیشتر استارتاپ های زیست فناوری پزشکی و سوق دادن آن ها به سمت تجاری سازی نیز ایجاد شود.

ستاری در ادامه بیان کرد: تلاش ما این است که این همکاری ها در قالب توسعه فناوری جراحی رباتیک تله، توسعه قوانین و مقررات مربوط به سلامت دیجیتال، توسعه زیرساخت های مرتبط و داروهای بیوتکنولوژی و API  ادامه یابد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به همه گیری کرونا در دنیا، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در ایران با حمایت های دولت، بسیاری از شرکت های دانش بنیان به سمت طراحی و تولید محصولات کاملا ضروری برای پیشگیری، تشخیص و درمان کووید -۱۹ حرکت کردند. این محصولات با استانداردهای بین المللی بالا به تولید رسیده است. این کار نه تنها وابستگی کشور به کالاهای وارداتی را از بین برد، بلکه برخی از این محصولات را به کشورهای دیگر نیز صادر کردیم.

ستاری افزود: همچنین در زمینه تولید داروهای کنترل و درمان کرونا ویروس جدید نیز، شرکت‌ های دانش‌ بنیان ایرانی موفقیت‌ های چشمگیری دارند. در حال حاضر بیش از ۴۰۰ شرکت داروسازی و تجهیزات پزشکی ایران ‌ساخت با فناوری بالا در این حوزه فعالیت می ‌کنند.

مبارزه با کرونا

رییس ستاد فرهنگ‌ سازی اقتصاد دانش‌ بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ادامه داد: ما آماده هستیم تا مشارکت علمی و فناوری دوجانبه ‌ای را در بخش سلامت با کشور اندونزی آغاز کنیم و هرگونه همکاری در زمینه سرمایه‌ گذاری ‎‌های مشترک، تبادل فناوری در عرصه‌ های مختلف علمی، همکاری ‌های دانشگاهی و اجرای پروژه‌ های تحقیقاتی میان دو کشور را توسعه دهیم.

ستاری ادامه داد: نمایشگاهی دائمی از پیشرفت ها و توانمندی ‌های ایران در حوزه سلامت و به ویژه کرونا داریم که می ‌توانید از آن بازدید کنید. شرایط برای بازدید از شرکت‌ های دانش ‌بنیان توانمند ایرانی نیز برایتان فراهم است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین، گفت: ایران آمادگی صادر کردن همه محصولات، داروها و تجهیزات تولیدی داخل کشور در زمینه کرونا به کشور اندونزی را دارد. حتی ما می توانیم این محصولات را در کشور خودتان تولید کنیم. برای شکل ‌گیری این همکاری طی ۱۰ روز آینده جلسات هماهنگی برگزار کنید.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.