اختتامیه نمایشگاه مقابله با کرونا

اختتامیه نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با ویروس کرونا

اختتامیه نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با ویروس کرونا  با حضور شرکت های خصوصی ، ارتش جمهوری اسلامی ایران و شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی برگزار شد.

نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا نخستین نمایشگاهی است که بعد از تعطیلی چهار ماهه محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به دلیل برگزار شد.   این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۶ خرداد در سالن پنج و ۶  محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا میزبان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیانی بود که محصولات، نوآوری‌ها یا خدماتی برای مقابله با کرونا ارائه کرده بودند. فضا و محیط این نمایشگاه تفاوت بزرگی با نمایشگاه‌های دوران قبل از کرونا دارد. این ویروس نه‌تنها تغییرات زیادی در نحوه  زندگی روزمره بلکه در نحوه برگزاری نمایشگاه‌ها ایجاد کرده است.

اختتامیه نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با ویروس کرونا

نمایش تجهیزات مبارزه با کرونا در نمایشگاه

نخستین نکته ای که در این نمایشگاه به چشم می آید، بازدیدکنندگان ماسک پوش هستند. جلوی ورودی ‌های هر سالن سه تا چهار راهروی استریل گذاشته شده تا بازدیدکنندگان قبل از ورود به فضای سرپوشیده ضدعفونی شوند. چند قدم جلوتر تب سنج لیزری وجود دارد که حرارت بدن افراد را کنترل می کند، درست در کنار آن دستگاه ضدعفونی مخصوص دست قرار دارد که بازدیدکنندگان می توانند از آن استفاده کنند. دو مأمور نیز در هر ورودی قرار دارند که بر روند ضدعفونی و کنترل حرارت نظارت می کنند.

انواع ماسک ها (از ماسکN۹۵ و ماسک جراحی گرفته تا ماسک نانو و چند لایه)، مواد و محلول ضدعفونی کننده بر پایه الکل برای ضدعفونی دست ها و سطوح، دستگاه های اکسیژن ساز، ونتیلاتور، تب ‌سنج حرارتی، دوربین حرارتی، تونل های استریل، شیلد محافظ صورت انواع استند ضدعفونی دست ها، لباس و کلاه ایزوله، دستکش جراحی و یک بار مصرف، انواع کیت تشخیص کرونا، روبات‌ کمک پرستار و … در غرفه ها به نمایش گذاشته شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   همکاری ایران خودرو با دانش بنیان ها

پاویون ویژه برای شرکت های دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پاویون ویژه ای را برای مورد حمایت خود در سالن پنج این نمایشگاه در نظر گرفته است. در این پاویون ۵۰ شرکت دانش بنیان محصولات خود در حوزه مقابله با کرونا را به نمایش گذاشته اند که شامل مواد و محلول ضدعفونی‌کننده، انواع ماسک، کیت تشخیص کرونا، ونتیلاتور، اکسیژن ساز، شیلد و… می شود.

در بازه اسفند تا فرودین که مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل بودند و بسیاری از شرکت ها به شکل دورکاری به فعالیت خود ادامه می دادند، شرکت های فناور و دانش بنیان شبانه روز تلاش می کردند تا نیازهای جامعه را برطرف کنند. در حالی که برخی از سودجویان حتی شرایط بحرانی شیوع کرونا به فکر کلاهبرداری و احتکار بودند، شرکت های دانش بنیان بدون توقف کار می کردند تا دست این سودجویان را از جیب مردم قطع کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.