دستگاه پایش سرطان

تولید دستگاه پایش سرطان

یک شرکت دانش بنیان موفق شد با تولید یک دستگاه پیشرفته ویژه پایش سرطان، خدمت قابل توجهی به بیماران در این حوزه ارائه کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: دستگاه تولید شده در این شرکت، دستگاه رنگ کننده اسلاید و پردازنده بافت است. برای تشخیص نوع و ویژگی های سرطان، بافت مورد نظر باید مورد پردازش قرار گیرد، این دستگاه به اصطلاح بافت مورد نظر را رنگ آمیزی افتراقی می کند.

وی ادامه داد: این عمل باعث می شود تا ارگان های مختلف، قابل تشخیص باشند. در واقع این دستگاه امکان پردازش، رنگ آمیزی و مطالعه بافت مورد بررسی را محقق می سازد و به کادر درمان کمک می کند تا تشخیص دقیق تری از ویژگی بیماری داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، افزود: گواهی های لازم از وزارت خانه های مختلف برای  این دستگاه اخذ شده است. از این دستگاه همچنین در حوزه های مانند گیاه شناسی یا دامپزشکی و یا صنایع غذایی نیز می توان استفاده کرد.

 

ویژگی های دستگاه پایش سرطان

این محقق حوزه تجهیزات پزشکی، ضمن اشاره به فعالیت های علمی صورت گرفته در این شرکت، گفت: این محصول بین یک سوم تا یک پنجم از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است. محصولات مشابه خارجی با کارایی های متفاوتی عرضه می شود، به همین خاطر قیمت آن ها نیز متغیر است. این شرکت در صورت وجود بسترهای مناسب، توان تامین کل نیاز کشور را دارد.

محمدی زند با اشاره به فرایند تحقیق و توسعه منتج به ساخت این دستگاه بیان کرد: در کشور ۴۰۰۰ مرکز وجود دارد که می توانند مشتری این دستگاه باشند، از این میان چیزی در حدود ۲۵۰۰ مرکز اصلاً دستگاهی در اختیار ندارند و کارها را به صورت دستی انجام می دهند و ۱۵۰۰ مرکز نیز از تجهیزاتی با فناوری قدیمی استفاده می کنند. در صورت مقابله با قاچاق این تجهیزات به داخل کشور و ممنوعیت واردات کالای مشابه خارجی، بی شک این شرکت خواهد توانست تا نیاز کشور را به صورت کامل برطرف سازد.

وی همچنین بیان کرد: این دستگاه حجم مواد مصرفی را تا ۷ برابر کاهش می دهد. باید فرهنگ سازی لازم برای استفاده از محصولات ایران ساخت در مراکز درمانی و آزمایشگاهی و پژوهشی صورت بگیرد، تا شرکت های دانش بنیان بتوانند به فعالیت های تحقیقی و تولیدی خود ادامه دهند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.