ایمپلنت های استخوانی

شخصی سازی ایمپلنت های استخوانی

شخصی سازی ایمپلنت های استخوانی

محققان یکی از شرکت‌ های دانش بنیان با تولید ایمپلنت های استخوانی امکان شخصی سازی این تجهیزات پزشکی را برای بیماران فراهم کرده است.

شکستگی استخوان یکی از مشکلات بسیار رایج است و  برخی از شکستگی های استخوانی به ویژه در سنین پایین تنها با بسته شدن و مراقبت بهبود پیدا می کنند، ولی در برخی موارد ترمیم استخوان نیاز به جراحی و استفاده از ایمپلنت های ارتوپدی دارد.

ایمپلنت ها تجهیزات و یا بافت هایی هستند که در داخل و یا سطح بدن قرار داده می شوند که برای جایگزینی بافت از دست رفته استفاده می شوند. یکی از رایج ترین موارد استفاده از ایمپلنت ها، شاخه ارتوپدی است که برای تثبیت شکستگی های استخوانی و بهبود جایگزینی از آن ها استفاده می شود.

از سال‌ ها پیش بسیاری از پزشکان از تجهیزاتی مانند طلا، نقره، پلاتین و آهن برای تثبیت شکستگی‌ های استخوانی استفاده می کردند به عنوان مثال در سال ۱۸۰۴، از میله های استیل با روکش نقره به عنوان ایمپلنت ارتوپدی استفاده می شد، ولی با مشکل خوردگی مواجه شد. پس از آن پلاتین، طلا و نقره بهترین مواد برای استفاده در این زمینه انتخاب شدند، ولی برای استفاده بالینی بسیار نرم هستند و در فاز بعدی و در سال ۱۸۶۶ برای نخستین بار از پلیت و پیچ برای تثبیت شکستگی استفاده شد و این روند روبه رشد تا به امروز ادامه داشته است و تجهیزات جدید با کارایی و قابلیت های بهتر معرفی می شوند.

شخصی سازی ایمپلنت های استخوانی

کاربرد ایمپلنت های استخوانی

محمدرضا کوچ پی‌ ده از محققان این شرکت دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشکی، با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و در زمینه تولید پیچ و پلاک های ارتوپدی شروع به فعالیت کرده است، گفت: این شرکت با شعار افزایش بهبود کیفیت تولیدات داخلی و بی نیازی کشور به تولیدات خارجی، امروزه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پیچ و پلاک‌ های ارتوپدی در کشور محسوب می ‌شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تسهیلات مالی دانش بنیان

وی با بیان اینکه این شرکت با دارا بودن ماشین آلات پیشرفته و نیروی کار متخصص و خلاق، توانسته بخش بزرگی از نیاز کشور را در این زمینه تامین کند، اظهار کرد: پلاک‌ های ارتوپدی، پیچ ارتوپدی و نیل های ارتوپدی و ایمپلنت های ارتوپدی، ستون فقرات و پیچ و پلاک فک و صورت از جمله دستاوردهای دانش بنیان این شرکت است.

کوچ‌ پی ‌ده ادامه داد: از سال ۹۳ پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت کردیم و توانستیم در این عرصه وارد بازار شویم و در حال حاضر محصولات ما به بسیاری از بیمارستان‌ های کشور عرضه شده است.

این محقق کاربرد این ایمپلنت‌ ها را برای درمان استخوان ‌های شکسته دانست و یادآور شد: ما این قابلیت را ایجاد کردیم که بر اساس نیاز بیماران ایمپلنت ‌ها را تولید کنیم و بر اساس سفارش پزشک متخصص ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه این تجهیزات پزشکی به همه استان ‌ها و دانشگاه ‌های کشور عرضه شده است، خاطر نشان کرد: تفاوت محصولات ما با نمونه ‌های مشابه خارجی در کسب دانش فنی است. این محصولات به کشورهایی چون عراق و سوریه صادر شده است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.