دستگاه ثبت سیگنال بدن

سیگنال بدن

ثبت سیگنال های بدن

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان در شرایط شیوع کرونا دستگاه قابل حملی را برای ثبت سیگنال های بدن عرضه کردند که به جای آن که بیمار در بیمارستان ها حضور یابد، این دستگاه در منازل اقدام به ثبت ۲۴ ساعته سیگنال ها خواهد کرد.

دکتر شهباز عسکری، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان با بیان این که این شرکت فعالیت خود را در حوزه الکتروفیزیولوژی از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد، گفت: در آن سال ها چون دانش بنیانی شرکت ها مطرح نبود، با ما همانند شرکت های بازرگانی برخورد می شد که جای تاسف دارد؛ ولی در سال های اخیر رویکرد دولت عوض شده و میان شرکت های دانشی و بازرگانی تفاوت قائل شده اند.

وی “ابزارهای ثبت سیگنال پرتابل ۸ کاناله برای توسعه نرم افزارهای کاربردی در حوزه پایش، بهبود و ارتقای توانمندی های شناختی” را از جمله محصولات این شرکت نام برد و افزود: پس از شیوع کرونا این طرح به ذهن ما رسید که شاید بتوان ثبت دستگاه هایی طراحی شود که قادر باشد به جای آن که فرد به بیمارستان مراجعه کند تا سیگنال های مورد نظر وی ثبت شود، این پایش در منازل صورت گیرد؛ از این رو ما به سمت طراحی و ساخت دستگاه های پوشیدنی در این زمینه حرکت کردیم.

سیگنال بدن

مکانیسم دستگاه ثبت سیگنال

عسکری خاطر نشان کرد: این دستگاه یک طراحی تقریبا منحصر به فرد است که می‌ تواند ۸ کانال را با وضوح مناسب برای مدت ۲۴ ساعت سیگنال های مورد نظر را مانیتور کند. این امر کمک می کند در موارد مختلف، سیگنال های مورد نیاز بیماران به ویژه برای کودکان و افرادی که حضور آن ها در بیمارستان ها با چالش هایی همراه است، از خانه ثبت شود.

وی با تاکید بر این که از این دستگاه نیز می توان برای مطالعات خواب بهره برد، یادآور شد: یکی از چالش‌ های کلینیک های خواب این است که این دستگاه در کلینیک های خواب نصب می شود و فرد مبتلا به اختلالات خواب باید در کلینیک ها بخوابد که این امر می تواند موجب بروز احساسات ناخوشایند در فرد مبتلا شود.

مجری طرح اظهار کرد: بنابراین این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که بیماران این دستگاه را به منزل خود ببرند و در محیط خوابی که همیشه استراحت می کنند، سیگنال های مورد نظر ثبت شود.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.