تجهیزات حوزه زیستی

توسعه تجهیزات حوزه زیستی

توسعه تجهیزات حوزه زیستی

یک شرکت دانش بنیان موفق به توسعه تجهیزات و روش های نوآورانه آزمایشگاه های تحقیقاتی شد.

وحید عسگری مدیرعامل یک شرکت زیست فناوری دانش بنیان، تولید محصولات فناورانه و تحقیقات حوزه سلولی، مولکولی و فناوری های زیستی را هدف فعالان فناور این شرکت دانست و افزود: از همان گام نخست با تجهیز یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه، پروژه های تحقیقاتی مختلف و تولید انواع محصولات آغاز شد.

این فعال فناور، بهره گیری از نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص را یکی از راهکارهای شرکت برای رسیدن به تولید محصول دانش بنیان دانست و افزود: با همکاری دانشگاهیان و پژوهشگران در طراحی پروژه های مختلف ظرفیت‌ های تولید محصولات به بار نشست.

وی از انجام آزمون ها و آنالیزهای حوزه سلولی، مولکولی و میکروبی با برخی از کیت های ایران ساخت تولید شده در این شرکت گفت و ادامه داد: علاوه بر تست های اصلی، انواع آزمون های دیگری هم به صورت موردی قابل انجام است.

توسعه تجهیزات حوزه زیستی

توسعه تجهیزات آزمایشگاهی

مدیرعامل شرکت از ارائه خدمات تحقیقاتی در حوزه تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی گفت و افزود: خدمات مربوط به تجهیزات آزمایشگاهی فریزدرای، آون خلاء و فرمانتور با وجود انواع تجهیزات آزمایشگاه پایه از جمله فریز منفی هشتاد، انواع سانتریفیوژ و سونیکاتور و غیره، آماده سازی نمونه قبل از انجام تست و نگهداری اصولی آن تا زمان انجام تست، زمینه را برای توسعه محصولات و پژوهش های کارامد فراهم کرده است.

این فعال فناور از همکاری و تعامل ۵ متخصص در حوزه های گوناگون دانشی در این شرکت گفت و افزود: در این مجموعه فناور، دانش آموختگان از رشته های مختلفی از جمله بیوتکنولوژی، داروسازی، ایمنولوژی پزشکی، ژنتیک و غیره فعالیت دارند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:    توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان

عسگری با بیان این که تجهیزات و تنوع خدمات آزمایشگاهی شرکت هرساله در حال بهبود و ارتقاء است، ادامه داد: از برنامه های بلند مدت این آزمایشگاه راه اندازی آزمایشگاه کشت ویروس، توسعه بخش بیوشیمی با اضافه شدن دستگاه ‌های تخصصی و تجهیز به انواع دستگاه های لازم برای فرمولاسیون داروهای مختلف به کمک دانش بومی و تجهیزات فناور این حوزه است.

مدیر شرکت از هدفمندسازی پروژه های پژوهشی و نقش آن در تعامل بهتر دانشگاه و صنعت گفت و افزود: همچنین از این طریق اقدام به آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر حرفه ای صورت می گیرد. بر همین اساس آزمایشگاه تحقیق و توسعه این شرکت زیست فناوری آماده همکاری های پژوهشی و آموزشی با دانشگاه ها، ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر متقاضیان هم جزو فعالیت های آزمایشگاه قرار گرفته است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.