حضور در نمایشگاه های خارجی

نمایشگاه های خارجی

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی به پیشنهاد خودشان و به طور بلاعوض از سوی این صندوق حمایت می شوند.

دکتر سیاوش ملکی‌ فر در خصوص یکی از بسته های صادراتی شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت ها می توانند برای حضور مستقل در هر نمایشگاه خارجی معتبر، تا ۹۰ درصد هزینه اجاره، ساخت غرفه، سفر و اسکان را تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان در سال، به طور بلاعوض از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز شرکت های دانش بنیان، تاکنون بیش از ۱۴۰ نمایشگاه زیر چتر حمایتی صندوق قرار گرفته است، ادامه داد: تا پیش از آذر ۹۷ حضور شرکت ها حداکثر در ۲۰ نمایشگاه خارجی و آن هم عمدتاً در قالب پاویون مورد حمایت صندوق قرار می گرفت اما با رویکرد جدید، نمایشگاه‌ های تحت حمایت متناسب با نیاز و اعلام شرکت های دانش بنیان به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ملکی فر با تأکید بر اینکه متأسفانه فهرستی جامع از نمایشگاه های معتبر خارجی وجود ندارد، گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند نمایشگاه های معتبر خارجی در بازارهای هدف خود را به صندوق معرفی کنند تا به فهرست تحت حمایت صندوق اضافه شود.

حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه های خارجی

حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه های خارجی

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه نمایشگاه های خارجی تحت حمایت صندوق محدودیت جغرافیایی ندارد، گفت: این نمایشگاه ها می تواند در اروپا، آسیا، آفریقا و بازارهای هدف متنوع شرکت های دانش بنیان و در هر یک از حوزه های تخصصی صنعت و فناوری باشند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تسهیلات دانش بنیان

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان توانمند صادراتی می توانند با حمایت صندوق در این نمایشگاه‌ ها حضور یابند، بیان کرد: از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه و کشوری حمایت می کنیم که محصول مرتبط با آن نمایشگاه و قابل فروش در آن کشور را به تولید رسانده باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه نمایشگاه های خارجی به دو صورت از شرکت ها حمایت می کنیم، گفت: برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان و حمایت از شرکت ها برای حضور مستقل در نمایشگاه های منتخب خودشان، هر دو از سوی صندوق به صورت بلاعوض حمایت می شود.

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، ما با پرچم جمهوری اسلامی ایران تاکنون در ۱۵ نمایشگاه خارجی پاویون دانش بنیان را با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان برپا کرده ایم و این پاویون ها نقش مهمی در توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان داشته است.

پاویون شرکت های دانش بنیان

وی با اشاره به نمایشگاه ها و کشورهایی که این پاویون ها در آن ها برپا شده است، گفت: این پاویون ها در نمایشگاه‌ های معتبر حوزه های مختلف فناوری از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت، حمل و نقل، ساختمان و انرژی در کشورهای آذربایجان، پاکستان، ترکیه، آلمان، چین، هلند، افغانستان، امارات، ارمنستان و سوریه برپا شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: تصویری که اغلب مردم دنیا از ایران در ذهن دارند، تصویر یک اقتصاد دانش بنیان نیست، بلکه هنوز کشور ما را عمدتاً با محصولات خام و فرآورده های نفتی می شناسند. از این رو لازم است شرکت های دانش بنیان در همه حوزه های تخصصی و در کشورهای هدف به خوبی دیده شوند و یکی از اهداف برپایی پاویون ها تغییر همین تصویر بیرونی است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بازپرداخت تسهیلات دانش بنیان

به گفته ملکی‌ فر، در سال گذشته ۷۹ شرکت از حمایت بلاعوض حدود ۴ میلیارد تومانی صندوق برای حضور در نمایشگاه های خارجی (به صورت مستقل و پاویون) بهره مند شده اند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.