اختصاص شعبه ویژه دادسرا به مشکلات دانش بنیان

حمایت دادسرا

طرح های حمایتی این حوزه

در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و ارائه خدمات در حوزه های مختلف به آنها به منظور کمک به رشد و توسعه هرچه بیشتر این مجموعه ها، دستگاه های متعددی به تدوین برنامه های حمایتی و تسهیلاتی پرداخته اند. بعضی از این تسهیلات جنبه تسهیل فضای کسب و کار دانش بنیان دارند و برخی دیگر بر روی تأمین نیازهای گسترده این مجموعه ها در زمینه های اقتصادی، قانونی، مالیاتی، گمرکی و… متمرکز شده است. با این وجود ارائه تسهیلات قضایی همواره یکی از نقاط عملکرد دستگاه های مسئول بوده است که با خلأ واضحی روبرو بوده و به ندرت به نتایج مثبت در سطح کلان دست یافته است. در راستای رفع این مشکل، دادسرای عمومی و انقلاب تهران به عنوان طلایه دار این زمینه وارد عمل شده است.

با نامگذاری سال به نام دانش بنیان و با به وجود آمدن انگیزه در دستگاه های مختلف به منظور عمل به اهداف تعیین شده کشور، موجی از طرح های حمایتی به این سمت سرازیر شده است که تلاش می کنند شکاف های موجود در این حوزه را پر کنند. در آخرین مورد از این تسهیلات، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران از برنامه این نهاد به منظور اختصاص یک شعبه ویژه برای رسیدگی به مشکلات حوزه دانش بنیان خبر داد.

حمایت دادسرای عمومی و انقلاب تهران از دانش بنیان

شرح حمایت

صالحی در این خصوص گفت: «موضوع شرکت های دانش بنیان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، به نحوی که مقام معظم رهبری همواره در این خصوص توصیه های مهمی به مسئولان کشور داشته اند.»

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حمایت وزارت نیرو از شرکت های دانش بنیان

وی در ادامه با تأکید ریاست قوه قضاییه در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان اعلام نمود: «دادسرای عمومی و انقلاب تهران در اولین گام خود در جهت تحقق این حمایت اقدام به اختصاص یک شعبه ویژه برای رسیدگی به مشکلات و پرونده های مرتبط با این موضوع در دادسرای کارکنان دولت کرده است.»

صالحی به منظور شفاف سازی بیشتر گفت: «در اقدامی، ظهر روزهای سه شنبه هر هفته را برای برگزاری جلساتی در این خصوص اختصاص دادیم که برپایی این جلسات با جدیت در دستور کار ما قرار دارد و ادامه خواهد یافت.»

ریاست دادسرای عمومی و انقلاب تهران همچنین افزود: «برنامه مدونی برای بازدید میدانی از شرکت های دانش بنیان به منظور شناسایی مشکلات آنها تدوین شده و اجرای آن در دستور کار دادستانی تهران قرار دارد. همچنین، موارد شرکت های دانش بنیانی که مشکل حقوقی و قضایی دارند را اخذ و پیگیری لازم را برای رفع مشکل آنها در دستور کارمان قرار خواهیم داد.»

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.