داروی ضد میگرن

ساخت داروی ضد میگرن

ساخت داروی ضد میگرن

یک شرکت دانش بنیان دارویی در کشورمان موفق به ساخت و صادرات قطره گیاهی تاناستوم به عنوان داروی ضد میگرن شد.

علی اصغر ساعدی از مدیران این شرکت فعال در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی ایران تصریح کرد: در تابستان امسال با تایید گمرک موفق به صادرات قطره تاناستوم با کارکرد ضدمیگرن دارای مجوز سازمان غذا و دارو به کشورهای آلمان و عراق شدیم .

وی وجود یک ماده موثره که رقمی از بابونه است در تولید داروی ضدمیگرن را یکی از دلائل استقبال آلمانی ها از این قطره گیاهی عنوان کرد و گفت: بذری که در بخش کشاورزی کار کشت آن انجام می شود، تنها در ایران از سوی این شرکت دانش بنیان صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تولید و مصرف محصولات طبیعی است  و در حال حاضر ۷۰ درصد مصرف داروها در کشورآلمان گیاهی و طبیعی است.

این فعال دانش بنیان افزود: بازار داروهای گیاهی در داخل و خارج از کشور خیلی گسترده نیست، اما فروش این محصول در بازار داخلی نیز مناسب بوده است.

ساعدی عنوان کرد: طی دو ماه آینده قرص این قطره دارویی گیاهی ضد میگران نیز وارد بازار خواهد شد.

ساخت داروی ضد میگرن

صادرات داروی میگرن

او با بیان اینکه شرکت وی علیرغم شرایط اپیدمی کرونا و تحریم های اقتصادی علیه کشورمان، در تابستان امسال توانسته برای دومین بار صادرات عصاره زعفران استاندارد شده بر اساس کروسین و سافرانال را به کشورهای آلمان و کانادا داشته باشد این موفقیت را  نشان از رضایت مشتریان قلمداد کرد.

ساعدی گفت: عصاره زعفران صادر شده به این کشورها به منظور جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت مکمل‎ های طبیعی در محصولات ضد افسردگی و شادی آور استفاده می شود که بازخورد خوبی داشته است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بررسی شتاب دهنده ها

وی توضیح داد:‌ این عصاره حاصل چندین سال تلاش تیم تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان است که  در گریدهای مختلفی جهت استفاده در محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی کاربرد دارد.

این فعال دانش بنیان همچنین از کشورهای سوئیس، فرانسه و نیوزلند به عنوان ۳ کشور اروپایی دیگر نام برد که این شرکت دانش بنیان موفق به صادرات عصاره زعفران به آن ها شده است.

ساعدی اعلام کرد: این شرکت دانش بنیان کیفیت محصولات خود را حاصل نظارت علمی بر انتخاب و کشت بذر مناسب تا فرآوری می‌ داند و  متعهد به بهبود مستمر کیفیت محصولات ایرانی و گشودن افق‌ هایی تازه در صادرات غیر نفتی است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.