داروی ضد میگرن

ساخت داروی ضد میگرن

ساخت داروی ضد میگرن

یک شرکت دانش بنیان دارویی در کشورمان موفق به ساخت و صادرات قطره گیاهی تاناستوم به عنوان داروی ضد میگرن شد.

علی اصغر ساعدی از مدیران این شرکت فعال در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی ایران تصریح کرد: در تابستان امسال با تایید گمرک موفق به صادرات قطره تاناستوم با کارکرد ضدمیگرن دارای مجوز سازمان غذا و دارو به کشورهای آلمان و عراق شدیم .

وی وجود یک ماده موثره که رقمی از بابونه است در تولید داروی ضدمیگرن را یکی از دلائل استقبال آلمانی ها از این قطره گیاهی عنوان کرد و گفت: بذری که در بخش کشاورزی کار کشت آن انجام می شود، تنها در ایران از سوی این شرکت دانش بنیان صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تولید و مصرف محصولات طبیعی است  و در حال حاضر 70 درصد مصرف داروها در کشورآلمان گیاهی و طبیعی است.

این فعال دانش بنیان افزود: بازار داروهای گیاهی در داخل و خارج از کشور خیلی گسترده نیست، اما فروش این محصول در بازار داخلی نیز مناسب بوده است.

ساعدی عنوان کرد: طی دو ماه آینده قرص این قطره دارویی گیاهی ضد میگران نیز وارد بازار خواهد شد.

ساخت داروی ضد میگرن

صادرات داروی میگرن

او با بیان اینکه شرکت وی علیرغم شرایط اپیدمی کرونا و تحریم های اقتصادی علیه کشورمان، در تابستان امسال توانسته برای دومین بار صادرات عصاره زعفران استاندارد شده بر اساس کروسین و سافرانال را به کشورهای آلمان و کانادا داشته باشد این موفقیت را  نشان از رضایت مشتریان قلمداد کرد.

ساعدی گفت: عصاره زعفران صادر شده به این کشورها به منظور جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت مکمل‎ های طبیعی در محصولات ضد افسردگی و شادی آور استفاده می شود که بازخورد خوبی داشته است.

وی توضیح داد:‌ این عصاره حاصل چندین سال تلاش تیم تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان است که  در گریدهای مختلفی جهت استفاده در محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی کاربرد دارد.

این فعال دانش بنیان همچنین از کشورهای سوئیس، فرانسه و نیوزلند به عنوان 3 کشور اروپایی دیگر نام برد که این شرکت دانش بنیان موفق به صادرات عصاره زعفران به آن ها شده است.

ساعدی اعلام کرد: این شرکت دانش بنیان کیفیت محصولات خود را حاصل نظارت علمی بر انتخاب و کشت بذر مناسب تا فرآوری می‌ داند و  متعهد به بهبود مستمر کیفیت محصولات ایرانی و گشودن افق‌ هایی تازه در صادرات غیر نفتی است.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.