ماسک ضد کرونا

مقابله با کرونا

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از طراحی ماسک آنتی وایرال یا ضدویروسی خبر داد که پارچه ای و قابل شستشو بوده و به ادعای وی، تا 99 درصد ویروس، میکروب و باکتری ها را از بین می برد همچنین تا 100 بار شستشو هم خواصش حفظ می شود.

وی با بیان این که در ماسک های معمولی ویروس ها و دی اکسید کربن در پشت ماسک تجمع پیدا می کنند، گفت: تنفس پذیری در ماسک های معمولی بسیار سخت است و بعد از مدتی استفاده، دچار سرگیجه خواهید شد. ماسک های معمولی بعد از 2 ساعت باید تعویض شوند چراکه ماسک آلوده شده است، اما در ماسک‌ تولیدی ما، تنفس پذیری بسیار بهبود یافته و هر ماسک تا چند ماه قابل استفاده است.

زینعلی از تمایل ستاد کرونا به استفاده از ماسک های پارچه ای قابل شستشو اشاره کرد و تصریح کرد: این ماسک تولید شده فقط در کشورهای اسراییل، آمریکا، ژاپن، لهستان و سوییس  و با قیمت نزدیک به 60 دلار تهیه شده است که ما با یک دهم قیمت مشابه خارجی یعنی نزدیک به 5 دلار این ماسک را تولید کرده ایم.

ماسک آنتی وایرال

مزایای ماسک ضد کرونا

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به مشکلات ماسک های یک بار مصرف گفت: اصول مکانیزم ماسک های یک بار مصرف بر کیپ کردن ویروس در پشت ماسک است، یعنی الیاف این ماسک باید آنقدر در مقیاس نانو کیپ شوند که هیچ ویروسی از آن رد نشود که این باعث می شود که پشت این ماسک تجمعی از ویروس های زنده وجود داشته باشد به اضافه این که تنفس پذیری این ماسک نیز سخت است. به همین خاطر مشاهده می کنیم که در اغلب ماسک هایی که 3 لایه و یکبار مصرف هستند، تنفس پذیری از اطراف ماسک و دور بینی میسر است.

وی افزود: اصول ماسک های تولیدی این شرکت، بر عبور از یک لایه متراکم الیاف است که به هر کدام از الیاف این ویروس که برخورد کند، از بین می رود و هوا نیز به راحتی از آن عبور می کند. اگر ویروس از این ماسک عبور کند، ویروسی ضعیف شده، عقیم شده و از کار افتاده خواهد بود و این مکانیزم پارچه های بافت دار است.

زینعلی با اشاره به بازخورد مثبت ماسک آنتی وایرال در بازار گفت: کشورهای زیادی از جمله فنلاند، انگلستان و ایتالیا درخواست خرید این ماسک را داشته ‌اند و در آخرین مورد سفیر ایتالیا در تهران ضمن تماس با بنده درخواست خرید این ماسک را از ما داشته است.

مدیرعامل این شرکت با بیان این که زمینه تخصصی این شرکت، ایمن سازی در برابر امواج الکترومغناطیسی و حوزه سلامت است، خاطرنشان کرد: تکنولوژی ساخت این ماسک ها را از قبل در اختیار داشتیم و با توسعه آن، در کمتر از 2 هفته این ماسک را ساختیم.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.