صندوق فناوری مواد پیشرفته

افتتاح صندوق فناوری مواد پیشرفته

افتتاح صندوق فناوری مواد پیشرفته

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تخصصی مواد پیشرفته و انرژی به عنوان پنجاه و نهمین صندوق، با حضور دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با سرمایه ثبتی ۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان سهامداران بخش دولتی و شرکت های آتیه سازان آب و انرژی نوین، آتیه فولاد نقش جهان و آتیه پردازان ظهور شریف سهامداران بخش خصوصی صندوق پژوهش و فناوری مواد پیشرفته و انرژی هستند.

دکتر وحدت در آیین افتتاح این صندوق که در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد، اظهار کرد: با حمایت های صندوق نوآوری از صندوق های پژوهش و فناوری، عملکرد و فعالیت های این صندوق ها در طول دو سال گذشته قابل مقایسه با گذشته نیست. سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری طی دو سال اخیر به حدود هزار میلیارد تومان رسیده است، یعنی این سرمایه رشد بیش از ۲۵ برابری را تجربه کرده است.

افتتاح صندوق فناوری مواد پیشرفته

خدمات صندوق های پژوهش و فناوری

وی در ادامه با اشاره به خدمات صندوق های پژوهش و فناوری به اکوسیستم نوآوری کشور، گفت: طی دو سال اخیر، تعداد صدور ضمانت‌ نامه برای شرکت های دانش بنیان توسط این صندوق ها حدود ۱۰۰ برابر و میزان تسهیلات اعطایی نیز بیش از ۲۵ برابر رشد کرده است. در این میان صندوق های پژوهش و فناوری به عنوان یکی از عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی، نیازهای شرکت های فعال در اکوسیستم را تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات تامین می کنند.

مهندس بهرامی، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری مواد پیشرفته و انرژی نیز در سخنانی گفت: مهمترین موضوعی که در این صندوق دنبال می شود، تکمیل زنجیره از خلق ایده تا تجاری سازی است و امیدواریم با تشکیل این صندوق بتوانیم مسیر تکمیل زنجیره را با توان و سرعت بیشتری طی کنیم.

دکتر نکومنش، رئیس هیئت مدیره صندوق و رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیز با اشاره به اینکه زیست بومی که در پژوهشگاه ها ایجاد شده، می تواند به پژوهش های با کیفیت منجر شود، گفت: امروز با افتخار می توانیم افتتاح یک صندوق پژوهش و فناوری را داشته باشیم.

دکتر وحدت همچنین با حضور در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران از شرکت ‌های دانش بنیان مستقر در این پژوهشگاه بازدید کرد. در این بازدید رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان مستقر در این پژوهشگاه، با مدیران این شرکت ها نیز به گفتگو پرداخت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.