ارتقاء سازه های صنعتی

دوام و پایداری سازه های عظیم

یکی از شرکت های دانش بنیان راهکاری برای ارتقا دوام و پایداری سازه های عظیم صنعتی ارائه کرد.

میلاد علیدادی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: با ارائه خدمات آنالیز مودال و تغییر شکل سازه (ODS) از راه شناسایی فرکانس های طبیعی سیستم به کمک تجهیزات دانش بنیان و روش های فناورانه، امکان وقوع رزونانس را بررسی می کنیم.

وی با بیان این‌که آنالیز مدال و تغییر شکل سازه به منظور جلوگیری از رزونانس در ساختارهای ثابت و دوار کاربرد فراوانی دارد، ادامه داد: جلوگیری از این پدیده در استحکام سازه ها و دوام آن‌ها دارای اهمیت بالایی است. با روش ها و تجهیزات دانش بنیانی که در اختیار داریم، در صورت محرز شدن رزونانس توسط آنالیز تغییر شکل سازه پیشنهاد تقویت سازه و طرح تقویتی را ارائه و اجرا می کنیم.

علیدادی با اشاره به کاربرد گسترده این روش ها در صنایع گوناگون اظهار کرد: این روش به کمک صنایع مختلفی مانند نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش می آید و در اتقای سطح فنی و کیفی واحدهای تعمیراتی صنایع نفت و گاز و پالایش کارایی دارد.

سازه های صنعتی شرکت های دانش بنیان

آنالیز فرکانس سازه های ثابت و دوار

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به آنالیز فرکانس های طبیعی سازه های ثابت و دوار گفت: از انواع دوار سازه ها به توربین، کمپرسور، توربین های گاز از تجهیزات ثابت یا استاتیک می توان به خطوط انتقال نفت و گاز اشاره کرد که با شناسایی فرکانس طبیعی و مقایسه تحریک رزونانس بررسی می شود.

وی، با اشاره به نقش روش های کاهش رزونانس به روش های یاد شده در افزایش کیفی و افزایش طول عمر تقویت سازه ها ادامه داد: با کاهش رزونانس، می توان دوام و کارایی سازه را افزایش داد. باید توجه داشت فرکانس های طبیعی از خواص ذاتی سیستم دینامیکی بوده اما به دلیل کارکرد طولانی و تغییر شرایط تکیه گاهی سازه دچار خستگی شده و این فرکانس ها در مدت کارکرد تغییر می کنند و ممکن است با فرکانس های تحریک برابر و تشدید رخ دهد. با استفاده از این خدمات استفاده دیگر ارتعاشات بالا و پیچیده منجر به صدمات به تجهیزات و توقف نخواهد شد.

این فعال فناور با اشاره به کاهش ارزبری و ارائه خدمات به صنایع با کمک دانش آموختگان این شرکت دانش بنیان گفت: در صنایع گوناگونی مانند فاز ۲پالایشگاه گاز پارس جنوبی، اجرای ۳۰۰ متر سازه جرثقیل فولاد آلیاژی و بسیاری از پروژه های دیگر از این خدمات و تجهیزات فناورانه بهره برده اند.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.