ارتقاء سازه های صنعتی در دانش بنیان ها

ارتقاء سازه های صنعتی در دانش بنیان ها

دوام و پایداری سازه های عظیم به دست دانش بنیان ها

یکی از شرکت های دانش بنیان راهکاری برای ارتقا دوام و پایداری سازه های عظیم صنعتی ارائه کرد.

میلاد علیدادی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: با ارائه خدمات آنالیز مودال و تغییر شکل سازه (ODS) از راه شناسایی فرکانس های طبیعی سیستم به کمک تجهیزات دانش بنیان و روش های فناورانه، امکان وقوع رزونانس را بررسی می کنیم.

وی با بیان این‌که آنالیز مدال و تغییر شکل سازه به منظور جلوگیری از رزونانس در ساختارهای ثابت و دوار کاربرد فراوانی دارد، ادامه داد: جلوگیری از این پدیده در استحکام سازه ها و دوام آن‌ها دارای اهمیت بالایی است. با روش ها و تجهیزات دانش بنیانی که در اختیار داریم، در صورت محرز شدن رزونانس توسط آنالیز تغییر شکل سازه پیشنهاد تقویت سازه و طرح تقویتی را ارائه و اجرا می کنیم.

علیدادی با اشاره به کاربرد گسترده این روش ها در صنایع گوناگون اظهار کرد: این روش به کمک صنایع مختلفی مانند نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش می آید و در اتقای سطح فنی و کیفی واحدهای تعمیراتی صنایع نفت و گاز و پالایش کارایی دارد.

سازه های صنعتی شرکت های دانش بنیان

آنالیز فرکانس سازه های ثابت و دوار در شرکت های دانش بنیان

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به آنالیز فرکانس های طبیعی سازه های ثابت و دوار گفت: از انواع دوار سازه ها به توربین، کمپرسور، توربین های گاز از تجهیزات ثابت یا استاتیک می توان به خطوط انتقال نفت و گاز اشاره کرد که با شناسایی فرکانس طبیعی و مقایسه تحریک رزونانس بررسی می شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تولید دستمال مرطوب ضدباکتری با فناوری نانو

وی، با اشاره به نقش روش های کاهش رزونانس به روش های یاد شده در افزایش کیفی و افزایش طول عمر تقویت سازه ها ادامه داد: با کاهش رزونانس، می توان دوام و کارایی سازه را افزایش داد. باید توجه داشت فرکانس های طبیعی از خواص ذاتی سیستم دینامیکی بوده اما به دلیل کارکرد طولانی و تغییر شرایط تکیه گاهی سازه دچار خستگی شده و این فرکانس ها در مدت کارکرد تغییر می کنند و ممکن است با فرکانس های تحریک برابر و تشدید رخ دهد. با استفاده از این خدمات استفاده دیگر ارتعاشات بالا و پیچیده منجر به صدمات به تجهیزات و توقف نخواهد شد.

این فعال فناور با اشاره به کاهش ارزبری و ارائه خدمات به صنایع با کمک دانش آموختگان این شرکت دانش بنیان گفت: در صنایع گوناگونی مانند فاز ۲پالایشگاه گاز پارس جنوبی، اجرای ۳۰۰ متر سازه جرثقیل فولاد آلیاژی و بسیاری از پروژه های دیگر از این خدمات و تجهیزات فناورانه بهره برده اند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.