رونمایی سه سامانه هوش مصنوعی

بازدید دکتر ستاری از یک شرکت دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جریان بازدید از یک شرکت دانش بنیان از سه سامانه هوش مصنوعی رونمایی کرد.

سورنا ستاری در این بازدید با تاکید بر این ‌که هوش مصنوعی اقتدار کشورها را تامین می کند، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با جدیت به دنبال توسعه این فناوری کاربردی در کشور است.

وی ایران را مالک بزرگ ترین استارتاپ های منطقه معرفی کرد و گفت:

“ایران بزرگ ترین استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست فناوری را در منطقه به نام خود ثبت کرده است. تلاش ها برای توسعه هوش مصنوعی هم با سرمایه گذاری در این حوزه آغاز شده است و با جدیت ادامه دارد.”

رونمایی سه سامانه هوش مصنوعی

بومی سازی هوش مصنوعی

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: نرم افزارهای هوش مصنوعی باید بومی سازی شود. به همین دلیل تلاش می کنیم با استفاده از توان داخلی این فناوری را در کشور توسعه دهیم. این کار بهره برداری از سرویس های داخلی را ممکن می کند.

ستاری در ادامه با اشاره به رتبه ایران در انتشار مقالات علمی، گفت: ایران از منظر تولید مقالات علمی در دنیا و مجلات معتبر در رتبه ۹ جهان ایستاده است. کسب رتبه ۱۴ جهان در تولید مقالات مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم از دیگر افتخارات علمی کشور است.

به گفته وی، این شرکت دانش بنیان از شرکت های بزرگ حوزه هوش مصنوعی است که محصولاتی در این حوزه تولید می کند. این محصولات ظرفیت صادرات دارند. البته با حمایت های بیشتر می توانیم به توسعه این محصولات کمک کنیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی کامل برای حمایت از همه شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی را دارد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   پایش هوشمند کشاورزی

سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی

در ادامه این نشست، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به سرمایه گذاری هفت ساله این شرکت بر روی زیرساخت فناوری و ایجاد تیم های متنوع هوش مصنوعی، گفت: سامانه ای که امروز رونمایی شد، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است و کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک ها، آزمون ها و غیره دارد.

به گفته وی دیگر سامانه رونمایی شده، نخستین Market Place حوزه هوش مصنوعی است. علاوه بر صد سرویس هوش مصنوعی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی شرکت ما، سرویس های سایر فعالان هوش مصنوعی هم در اینجا امکان عرضه دارند.

رسولی زاده ادامه داد: دیگر سامانه هوش مصنوعی ما نیز پایگاه جامع محتوایی در حوزه هوش مصنوعی است که اطلاعات و آموزش های گوناگونی در قالب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.