سهم دانش بنیان ها در بازار بورس

سهم های شرکت های دانش بنیان در بورس

سهم های شرکت های دانش بنیان در بورس ارزنده و معتبر ارزیابی می شوند و  بسیاری از آن‌ ها بر مدار سوددهی هستند. در حال حاضر بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در بازارهای مختلف بورس و فرابورس پذیرش شده و سهام آن ها در بازار معامله می شود و  به زودی ۲۶۰ شرکت دانش بنیان دیگر نیز وارد بازار سرمایه می شوند تا بورس پیوند دهنده بین علم و ثروت باشد و ارزش های واقعی در بازار سرمایه معامله ‌شود.

هر چند اگر بتوانیم تأمین مالی مناسبی برای محققان جوان و شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه داشته باشیم، کمک شایانی به اقتصاد کشور کرده ایم، اما باید متذکر شد که ارزش واقعی بسیاری از سهام شرکت های دانش بنیان قابل قیمت گذاری نیست، اما بورس فرصتی است که این شرکت ها تأمین مالی شوند، شرکت هایی که به منابع طبیعی ارزش های ملی توجه دارند و از طریق این اقدام های سودآوری به دست می آورند، در این میان برد از آن کسانی است که این بازار را زودتر از دیگران دریابند.

سهم های شرکت های دانش بنیان در بورس

سود بالای شرکت های دانش بنیان در بورس

آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است:

“مردم منتظر سود بالای شرکت های دانش بنیان در بورس باشند. این یک فرصت مغتنم برای کسانی است که می خواهند در این بازار سهامداری کنند. باید پذیرفت که بازار آینده متعلق به شرکت های و صنایع کوچک و متوسط خواهد بود.”

به گفته احمد جانجان، کارشناس و تحلیلگر بورس اگر می خواهید بدانید با سرمایه ای که در بورس وارد می کنید چقدر می توانید سود کسب کنید، باید گفت سال گذشته هر فردی که وارد بازار بورس شد و یک سال سهامداری کرد، حداقل دو برابر سرمایه خود سود کرده است.   به طوری که اگر کسی در یک سال گذشته سمهی را خریداری کرده است، حداقل ۷۰ تا ۵۰۰ درصد به طور میانگین سود کرده است. یعنی اگر  فردی که در بازار  ارز سرمایه گذاری کرده است، معادل همان مبلغ را سهام می خرید، شبیه این بود که هر دلار ۱۴هزار تومانی او به رقم ۵۶ هزار تومان رسیده باشد.

آن طور که بورسی ها اعلام کردند در غیرحرفه ای ترین خریدها در بازار بورس ایران، افراد سه برابر بازار ارز و دو برابر بازار طلا سود کردند و حرفه ای ها نیز سودهای هزاردرصدی و حتی بالاتر برداشت کردند. به گفته احمد جانجان، کارشناس و تحلیلگر بورس در بورس کالا حتی گاهی بالای ۱۰۰درصد سود داده است.

به گفته وی، ظرف سه ماه گذشته تعداد ۲۱۰ سهم بیش از ۸/۶۴و تا ۳۱۹درصد سود داشتند؛ یعنی بیش از طلا بازدهی داشته‌اند. در یک سال گذشته ۵۹۷ سهم بیش از ۷۰درصد و تا ۴۱۲۴درصد بازدهی داشته‌اند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.