وزارت علوم ارزیاب دانش بنیان شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری شد

اهمیت

طی فرآیند دریافت تأییدیه دانش بنیان، شرکت های متقاضی باید محصول خود را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه دهند. این مجموعه به بررسی محصول یا محصولات تولیدی شرکت پرداخته و به کمک ارزیاب های خود تشخیص می دهد که آیا شرکت صلاحیت دریافت تأییدیه دانش بنیان را دارد یا خیر. در واقع فرآیند ارزیابی به عنوان سنگ بنای تأیید یا عدم تأیید شرکت ها به حساب می آید.

امروز طی جلسه ای که با حضور وزیر علوم برگزار شد، خبرگزاری ها از اعطای مجوز ارزیابی شرکت های مستقر در محل پارک های علم و فناوری به وزارت علوم برای سطح ۳ دانش بنیان خبر دادند. بر این اساس، این وزارتخانه می تواند حجم بزرگی از شرکت های فناور را تحت پوشش طرح های حمایتی این حوزه درآورده و به بهبود شرایط آنها کمک کند.

نحوه انجام

محمدعلی زلفی ‌گل امروز (یکشنبه) در نشست خبری افزود: «زایش و رویش شرکت‌ های دانش‌بنیان از برنامه های وزارت علوم است.»

وی ادامه داد: «وزارت علوم، تقابلی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ندارد و اگر هم گذشته وجود داشته امروز تعامل و تکامل هم ‌افزا داریم.»

وزیر علوم ضمن توضیح در مورد سطوح آمادگی فناوری این وزارتخانه گفت: «ما زمینه را برای آماده سازی فناوری تا سطح ۶ فراهم می کنیم و از آن به بعد تجاری سازی تولیدات مهم است، معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی از تولید فناوری در داخل کشور حمایت می کنند.»

زلفی گل به اعطای مجوز شرکت های دانش بنیان نوع ۳ به وزارت علوم اشاره کرد و اظهار داشت: «بر این اساس ما می توانیم ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد فناور مستقر در برخی پارک های علم و فناوری را ارزیابی و تبدیل به شرکت دانش بنیان کنیم تا از حمایت های ویژه برخوردار شوند.»

وزیر علوم تاسیس معاونت فناوری و نوآوری و حمایت بهتر و دقیق تر از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، رشد اشتغال ۴۰ درصدی دانش بنیان ها، اعطای مجوز به ۱۲ پردیس و قطب علم و فناوری جدید و تدوین نظام سنجش و انگیزش را از دیگر دستاوردهای یک ساله وزارت علوم اعلام کرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.