معرفی ضدعفونی کننده های نانو

فناوری نانو در خدمت سلامت

یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل حوزه پزشکی و سلامت، مقاومت میکروبی و سویه ‌های مقاوم بیمارستانی است که طی زمان تلاش بسیاری برای مقابله با آن صورت گرفته است. آخرین راهکاری که در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است، بهره گیری از ضدعفونی کننده‌ های نانویی است که با توجه به ماندگاری و اثربخشی قابل توجه آنها، تأییدیه مجامع معتبر و نهادهای مسئول را بدست آورده اند.

بر همین اساس یک شرکت دانش بنیان حوزه نانو از یک دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر روی خواص نانوکلوئید نقره را آغاز کرده و بر پایه این تحقیقات این شرکت موفق به تولید انواع ضدعفونی‌ کننده نانویی شده است. این محصولات به عنوان ضدعفونی ‌کننده سطح بالا شناخته می‌ شود که ماده مؤثره اصلی در آن نانوذرات نقره است.

ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور حاوی نانوذرات با غلظت ppm 4000 که با نام نانوبیوساید شناخته می ‌شود، موفق به کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی شده است. این محصول در حوزه ‌های انسانی و دام و طیور کاربرد داشته و در مقایسه با عمده ضدعفونی‌ کننده‌ های غیرنانویی دارای کارایی و بهره وری بالاتری برخوردار است.

معرفی ضدعفونی کننده نانو

ویژگی ها و مزایا

مهمترین برتری ضدعفونی کننده بیوساید، ماندگاری و اثربخشی بالای آن است، به خصوص چون محصولات مشابه در بازار پس از استفاده به سرعت تبخیر شده و اثرگذاری خود را از دست می دهند. علاوه بر این، از آنجا که بیشترین مشکل در ضدعفونی کردن خلل و فرج و نقاط دور از دسترس به صورت عادی است، نانوذرات ضدعفونی‌ کننده نانوبیوساید قادرند با قرارگرفتن در این نقاط رشد و حیات میکرو ارگانیسم ‌ها را در این فضاها به حداقل برسانند. لازم به ذکر است که محصولات تولیدی این شرکت نسبت به محصولات نانویی وارداتی، با وجود ارائه شرایط عملیاتی قابل مقایسه، هزینه کمتری نیز برای خریدار به دنبال دارند.

از مهمترین مزیت های ضدعفونی‌ کننده نانوبیوساید نسبت به سایر ضدعفونی ‌کننده ‌های شناخته شده و موجود در بازار می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پایه آبی محصول
  • نداشتن سمیت استنشاقی
  • عدم ایجاد حساسیت تنفسی
  • عدم سمیت سلولی و پوستی
  • عدم ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم‌ ها
  • قرارگرفتن ذرات با ابعاد نانو در خلل و فرج سطوح و ابزارها و پوشش دهی کامل آنها

در حال حاضر این شرکت محلول ‌های ضدعفونی ‌کننده بیمارستانی، محلول ضدعفونی ‌کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی ‌کننده دام کوچک را با برند نانوبیوساید تولید و عرضه می‌ کند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.