میزان فروش دانش بنیان ها

افزایش میزان فروش دانش بنیان ها

افزایش میزان فروش شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه تحریم و کرونا ضریب نفوذ نوآوری را در کشور ما افزایش دادند، گفت: سال گذشته شرکت های دانش بنیان ۱۸۰ هزار میلیارد فروش داشتند.

دکتر اسماعیل قادری فر گفت: سال ۹۹ یک سال تحریمی همراه با فشارهای سخت به مردم بوده که شیوع کرونا هم شرایط را سخت تر کرد اما می توان گفت که این سال برای شرکت‌ های دانش بنیان شکوفایی و رونق خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۹ تعداد شرکت ها از مرز ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان عبور کرده و مفهوم جدید شرکت های خلاق که طی دو سال اخیر در معاونت شکل گرفته تعدادشان به ۱۳۰۰ شرکت رسیده است.

وی در خصوص فروش شرکت های دانش بنیان و خلاق گفت: در سال گذشته این شرکت ها بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند به طوری که سال ۹۷، فروش شرکت ها برابر با ۱۲۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۸، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و این نشان می دهد که در سال ۹۹ با وجود شرایط سخت، شاهد فروش بیشتر شرکت های دانش بنیان بوده ایم.

نوآوری در محصولات شرکت های دانش بنیان

خلاقیت و افزایش فروش در دانش بنیان ها

قادری فر با اشاره به گام بزرگ شرکت ها در زمینه تحول در تولید و تجاری سازی توسط دانش بنیان ها در سال گذشته گفت: ما در سال ۹۹ شاهد این بودیم که شرکت های دانش بنیان به عرصه بزرگ بنگاه های صنعتی ورود پیدا کردند و داخلی سازی ۸۵ درصدی یک رام قطار ملی نمونه بارز دستاوردهای محققان در سال گذشته بوده است.

به گفته رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری، با توجه به شعار سال که «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، امسال سال رویکرد اقتصادی است که موضوع پشتیبانی و رفع موانع موجود، استانداردها، ورود به بازار نظام تأمین مالی از دغدغه های شرکت ها هست که باید رفع شوند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   سامانه پیش بینی آب و هوایی

به گفته قادری فر، ما شاهد این هستیم که جهش تولید در کسب و کار شرکت های دانش بنیان و خلاق به وجود آمده و ضریب نفوذ نوآوری توسط شرکت ها در زنجیره کسب و کار کشور افزایش پیدا کرده که پیش بینی می‌کنیم امسال هم، سال پررونق تری برای شرکت های دانش بنیان نوآور و خلاق در زنجیره توسعه اقتصادی کشور باشد.

وی تاکید کرد: تحریم و کرونا دولبه قیچی بودند که ضریب نفوذ نوآوری را در کشور ما افزایش دادند و این مسیر در حال توسعه است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.