حمایت از شرکت های خلاق

شرکت های خلاق

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون شرکت های دانش بنیان مجلس آماده اختصاص حمایت های حداکثری به شرکت های خلاق است.

عباس گلرو نماینده مردم در یازدهمین مجلس شورای اسلامی، از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی شهر و سرخه، گفت: اساس توسعه یافتگی، اهتمام و توجه ویژه به منابع انسانی است. در صورتی که ما در کشور خواهان اقتصادی پویا، بالنده و درون زا باشیم، باید بیش از گذشته، حمایت های مورد نیاز شرکت های دانش‌ بنیان و خلاق را توسعه بخشیم.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد افزود: یکی از پیش نیاز‌های توسعه فناوری های نوظهور، تصویب قوانین جدید و تسهیل گری در حوزه تقنینی و حکمرانی است. بر همین اساس، مجلس شورای اسلامی آماده است تا قوانین مورد نیاز فعالان فناور و خلاق را در این نهاد مطرح کند و پس از بحث های کارشناسی به تصویب برساند.

فراکسیون شرکت های دانش بنیان

حمایت از شرکت های دانش بنیان

عضو فراکسیون شرکت های دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت حوزه عملکرد شرکت های خلاق، این فراکسیون آماده است تا نام این شرکت ها را نیز در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان قرار دهد. این امر می تواند حمایت های مورد نیاز فعالان صنایع نرم و خلاق کشور را فراهم کند و به توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور کمک کند.

گلرو با توجه به سیاست های نظام در توسعه فعالیت های نوآورانه گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری با شناسایی چالش ها و نیاز‌های فعالان خلاق و نوآور کشور باید این درخواست ها و مستندات را در جلسات دوجانبه با فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مطرح کند تا زمینه خدمت رسانی بیشتر در این حوزه فراهم شود.

وی ضمن توضیح فعالیت های دانش بنیان و خلاق صورت گرفته در حوزه انتخابیه سمنان، گفت: با توجه به مذاکرات انجام گرفته میان اینجانب و سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهوری امکانات خوبی به پارک علم و فناوری استان سمنان اختصاص یافت که جای تقدیر دارد.

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: امیدوار هستیم با توجه به ظرفیت های فوق العاده بالای سمنان از جمله وجود بیش از ۳۰ هزار دانشجو، این استان با حمایت این معاونت به هاب فعالیت های صنایع نرم و خلاق تبدیل شود و شرکت های خلاق در کنار شرکت های دانش بنیان فعالیت های خود را در استان سمنان توسعه دهند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.