حمایت از شرکت های پارک پردیس

حمایت از اخذ استاندارد

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری از ارائه حمایت های مالی به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس و کارخانه های نوآوری آزادی و های وی، برای اخذ استانداردها، گواهینامه ها و مجوزهای بین المللی خبر داد که این حمایت ها ۷۰ درصد هزینه های اخذ اعتبارات را پوشش می دهد.

این مجموعه با هدف افزایش صادرات محصولات تولید شرکت های عضو خود و تسهیل فرآیند آن از متقاضیان دریافت استانداردها، گواهینامه ها و مجوزهای بین المللی حمایت می کند.

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس در این باره توضیح داد: یکی از الزامات صادرات محصول به اکثر بازارهای بین المللی، دارا بودن استاندارهای نهادهای بین المللی است. بازارهای معدودی هستند که می شود بدون داشتن استاندارها و تاییدیه های بین المللی با آن ها داد و ستد کرد. اما اکثر قریب به اتفاق بازارهای دنیا محصولی را که دارای تاییدیه های مرسوم نباشد، خریداری نمی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به این نکته مهم، پارک فناوری پردیس به واسطه مرکز توسعه تجارت فناوری حمایت هایی را برای اخذ تاییدیه ها، گواهی نامه ها و استاندارهای بین المللی به شرکت های عضو خود ارائه می دهد. این حمایت ها برای مهیا کردن زیرساخت لازم جهت ورود شرکت ها به بازارهای بین المللی، به آنان اعطا می شود.

مرکز توسعه تجارت فناوری

میزان حمایت های پارک پردیس

صدرخانلو تصریح کرد: تمامی شرکت های دانش بنیان و مجموعه های فناور عضو پارک فناوری پردیس، شامل شرکت های مستقر در پارک و کارخانه های نوآوری آزادی و های وی، می توانند از این حمایت ها بهره مند شوند.

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری در مورد میزان این حمایت ها گفت: بر اساس این طرح ۷۰ درصد هزینه های صرف شده توسط شرکت ها برای اخذ استانداردها، تاییدیه ها و گواهی های بین المللی، توسط پارک فناوری پردیس پوشش داده می شود. این حمایت‌ های مالی در قالب تسهیلات، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان است.

وی در مورد هزینه هایی که توسط پارک فناوری پردیس پوشش داده می شود، توضیح داد: تمامی هزینه های مرتبط شامل مشاوره، پیاده سازی، انجام آزمون های خارج از شرکت و صدور گواهینامه های مرتبط با سیستم های مدیریتی مانند ISO ، GMP  و نظیر آن ها، گواهینامه های مرتبط با انطباق محصول بر اساس بازارهای صادراتی هدف، نظیر گواهی محصول اروپا، استاندارد محصول روسیه و یا سایر گواهینامه ها و نشان های محصول در قالب این طرح پوشش داده می شوند.

صدرخانلو تاکید کرد: هزینه های تمدید، مراقبت و بازرسی های دوره ای گواهینامه ها شامل حمایت نمی شوند.

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری در مورد شرایط لازم برای دریافت این حمایت ها، بیان کرد: تاییدیه ها، گواهینامه ها و استاندارهایی که شرکت ها برای اخذ آن ها اقدام می کنند، باید با حوزه فعالیت آن شرکت مرتبط باشد. محصول مورد نظر نیز باید با تاییدیه ها، گواهینامه ها و استانداردهایی که برای اخذ آن ها اقدام می شود، هم خوانی داشته باشد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل لازم است شرکت ها قبل از اقدام و صرف هزینه برای اخذ تاییدیه، گواهینامه یا استاندارد، تاییدیه مرکز توسعه تجارت جهانی را برای تطابق حوزه فعالیت شرکت و گواهی مورد نظر دریافت کنند. در این صورت است که شرکت متقاضی مطمئن خواهد بود، که می تواند از حمایت های پارک در این زمینه استفاده کند.

مدارک اخذ حمایت مالی

صدرخانلو در مورد مدارک لازم برای اخذ حمایت های مالی پارک گفت: اخذ تاییدیه مرکز توسعه تجارت جهانی برای هم راستا بودن حوزه فعالیت شرکت و محصول مورد نظر با تاییدیه، گواهینامه یا استانداردی که مورد نظر شرکت است، اولین قدم و مدرک لازم برای دریافت حمایت هاست. همچنین شرکت ها باید مستندات مالی هزینه های را که صرف کرده اند، ارائه دهند.

وی در مورد طول مدت دریافت این حمایت ها اظهار داشت: فرآیند اخذ این حمایت ها زمانبر و پیچیده نیست. لازم است شرکت ها تاییدیه مذکور را به همراه مستندات مالی خود در پیوست نامه ای به نهاد متولی اعطای این حمایت ها، یعنی مرکز توسعه تجارت فناوری ارسال کرده و درخواست دریافت آن ها را کنند.

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری ادامه داد: مدت زمانی که برای ارائه حمایت ها به شرکت متقاضی صرف می شود بستگی به کامل بودن مدارک ارائه شده توسط آن ها و پرونده های جاری مجموعه ما دارد. با این حال ما تلاش می کنم درحداقل زمان ممکن به همه درخواست ها رسیدگی کرده و مبالغ مربوطه را به شرکت ها پرداخت کنیم.

صدرخانلو اظهار امیدواری کرد که این تسهیلات بتواند مسیر اخذ استاندارهای بین المللی را برای شرکت ها هموارتر کند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.