فروش ۱۰هزار میلیاردی دانش بنیان ها

صادرات محصولات دانش بنیان

منصور غلامی وزیر علوم گفت: ۵ ‌هزار شرکت دانش بنیان داریم که هزار و ۸۰۰ مورد از این شرکت ها در مراکز علمی و دانشگاه ها مستقر هستند. فروش دانش فنی و دستاورد‌های این مجموعه ۱۰‌هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ بوده در حالی که در سال ۹۲ حدود ۴۵۰ میلیارد بوده است.


وی افزود: سال گذشته ۸۰‌ میلیون دلار از محصولات شرکت های دانش‌ بنیان را صادر کردیم. علاوه بر این جلوی واردات از این طریق گرفته شده است. ۶۵ دانشگاه کشور ما در میان هزار دانشگاه های معروف دنیا قرار دارند. رتبه منطقه ای ما یک است و در آسیا نیز رتبه بسیار خوبی داریم. در کل مجموعه آموزش عالی توانسته جایگاه خودش را حفظ کند و باعث اعتلای نام نظام جمهوری اسلامی شود.

فروش دانش بنیان ها

برنامه حذف کنکور

وزیر علوم درباره حذف کنکور گفت: بحث هایی شده و حرکت به این سمت شروع شده است، الان در شرایط کرونا به سمتی می رویم که این مسئله شفاف تر شود. داوطلبان باید درباره برنامه های آینده خود فکر کنند و نگران آزمون های آینده نباشند، مگر اینکه بخواهند در رشته های پرطرفدار شرکت کنند.


وزیر علوم در واکنش به تقلب های علمی هم گفت: قطعاً با تقلب های علمی به شکل عمومی و قضایی رسیدگی می شود. مواردی که به ما گزارش می شود مستقیماً به بخش حقوقی ارسال می شود. برای برخی از پرونده ها نیز حکم صادر شده است. تمام سوابق مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان روی یک سیستم ملی منتقل می شود. این کار از فارغ التحصیلان سال های ۹۸، ۹۷، ۹۶ به قبل در حال انجام است، به گونه ای که با وارد کردن کد ملی شخص، همه چیز قابل بررسی است. همچنین یک کد دیگر روی مدرک خواهد بود که توسط آن صحت مدرک قابل استناد است.


غلامی درباره اینترنت دانشجویان نیز گفت: بحث اینترنت رایگان برای دانشجویان با حمایت هایی که وزارت ارتباطات انجام داد، اعمال شد و ما توانستیم اینترنت رایگان را در اختیار دانشجویان قرار دهیم. درخواستمان برای سال تحصیل آینده هم همین رویه خواهد بود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.