بازتولید سیستم DCIM در داخل کشور

بازتولید سیستم DCIM در داخل کشور

تعریف سیستم جامع DCIM

یکی از محصولاتی که قابلیت دریافت گواهی دانش بنیان را داشته و برای نیاز امروز شرکت های بزرگ ضروری است، سیستم DCIM است که با عنوان سامانه کنترل و مانیتورینگ زیرساخت های فیزیکی مرکز داده هم شناخته می شود. این سیستم باعث می شود که مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها با پرداخت هزینه پایین، بتوانند در زمان کوتاهی چهارچوب امنیتی نیرومندی برای تأمین امنیت اتاق سرور مجموعه مورد نظر خود تهیه کنند.

به طور کلی، می توان گفت که مدیریت زیرساخت مرکز داده ابزاری است برای نظارت، اندازه گیری، مدیریت یا کنترل بر بهره برداری از مراکز داده و مصرف انرژی تمامی تجهیزات مرتبط با فناوری اطلاعات از قبیل سرورها، ذخیره سازها و سوئیچ ها و مولفه های زیرساختی تجهیزات از قبیل واحد توزیع نیرو (PDU) و سیستم های تهویه مطبوع اتاق کامپیوتری  (CRACs).

این سیستم جزو ضروری ترین تجهیزات حفاظتی است که در حوزه فناوری اطلاعات کاربرد دارد و بومی سازی آن می تواند برای کشور ارزآوری قابل توجهی داشته باشد. به همین دلیل، یک شرکت دانش بنیان نمونه ای از این سیستم های جامع را طراحی و تولید نموده است.

بازتولید سیستم DCIM در داخل کشور

ویژگی ها و مزایا

ابوالفضل گلچین فر، مدیر عامل شرکت فن تدبیر سبز ویرا درباره این سامانه کنترل و مانیتورینگ گفت: این سامانه شامل مجموعه‌ ای نرم‌ افزاری و سخت افزاری است که برای پایش و کنترل زیرسیستم‌ های مختلف مرکز داده مورد استفاده قرار می‌ گیرد. سامانه کنترل و مانیتورینگ DCIM در حوزه زیرساخت های فیزیکی و یکپارچه سازی و مدیریت زیرساخت مراکز داده کاربرد دارد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بازدید از دانش بنیان های اصفهان

این شرکت دانش‌ بنیان، علاوه بر نرم افزار، تولید کننده حسگرها و تجهیزات کنترل‌ کننده مورد نیاز مانیتورینگ و کنترل تجهیزات زیرساخت فیزیکی است. با انجام فرآیند یکپارچه‌ سازی سخت افزار و نرم افزارهای مربوطه، کلیه نیازمندی های مشتریان در بخش نرم افزار مانیتورینگ و کنترل زیرساخت فیزیکی، DCIM و سخت افزار مورد انتظار را برای پیاده سازی یک راهکار جامع به صورت کامل فراهم کند.

کاهش هزینه راهبری، افزایش بهره‌ وری و اثربخشی انرژی مورد استفاده، بخشی از مزایای پیاده سازی سامانه کنترل و مانیتورینگ DCIM مرکز داده این شرکت محسوب می‌ شود. به جز این، بیش از ۹۵درصد نمونه‌ های موجود در بازار، وارداتی هستند و این محصول، تنها تولید ایران‌ ساخت این حوزه به شمار می‌ رود. نمونه ایران‌ ساخت با کارکرد مناسب، قابلیت‌ های مورد انتظار مدیران مراکز داده در ایران را در بخش DCIM برآورده می‌ کند.

با توجه به تنوع تجهیزات در مراکز داده و ظرفیت مختلف در این مراکز، پیاده سازی این محصول در تمامی مراکز داده سطح جهان فرایندی سفارشی سازی شده است. قیمت این محصول متناسب با نوع تجهیزات و ظرفیت هر مرکز محاسبه می شود. اما در مقایسه با نمونه خارجی قیمت آن بعضاً تا ۵۰ درصد کاهش خواهد داشت.

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.