تسهیلات قرض الحسنه دانش بنیان

حمایت از دانش بنیان ها

فرهنگ قرض الحسنه چرخ های تولید و اشتغال در شرکت های دانش بنیان را به حرکت در می آورد.

شرکت های دانش بنیان که محصولات با فناوری بالا تولید می کنند و گره گشای مشکلات کشور هستند، از تسهیلات قرض الحسنه استفاده می کنند.

شرکت های دانش بنیانی که از تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران استفاده کرده اند، در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند. از جمله یک شرکت در حال تولید دستگاه های تشخیص طبی مخصوصاً تشخیص آزمایشات کرونا است که نیاز امروز کشور است. این دستگاه به گفته تولید کننده آن نزدیک به ۴۰ درصد نسبت به نمونه خارجی ارزان تر است.

مدیر این شرکت می گوید: تسهیلات را با کارمزد خیلی پایین دریافت کردیم و وثایقی که از ما دریافت شد نیز در قالب چک و سفته بود.

یک شرکت دیگر نیز تولیداتی دارد که می تواند باعث ارتقای سلامت در محصولات صنعت غذا و دام و طیور باشد و باعث کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ها شود.

مدیر این شرکت نیز اظهار می کند:

“با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک قرض الحسنه مهر ایران توانستیم کلیه فرآیندهایی دانشگاهی مد نظر را در مقیاس صنعتی پیاده کنیم. در فاز اول توسعه نیز از ظرفیت ۵۰ تن به ۶۰۰ تن رسیده ایم.”

تسهیلات قرض الحسنه دانش بنیان

تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی

این کسب ‌و کارها اگر قرار بود با این نرخ سود بانکی تسهیلات دریافت کنند، احتمال داشت ورشکست شوند یا هیچ گاه کسب‌ و کار خود را آغاز نکنند، اما فرهنگ قرض الحسنه مانع این اتفاقات شده است. همان طور که وحید اسکندری، رئیس شعبه مستقل مرکزی طالقانی بانک مهر ایران می گوید: برای تولیدکننده تسهیلات زیر ۱۸ درصد نداریم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   اختصاص شعبه ویژه دادسرا به مشکلات دانش بنیان

با این حال، تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران سود ندارند و تنها دو تا چهار درصد کارمزد به آن ها تعلق می گیرد. تسهیل شرایط باعث شده تا این شرکت ها هم خودشان پیشرفت کنند و هم برای مردم کشور خیر و برکت داشته باشند. پرداخت این تسهیلات با شرایط جذاب باعث شد به سراغ مدیرعامل بانک‌ قرض الحسنه مهر ایران برویم تا با جزئیات بیشتری از آن آشنا شویم.

دکتر مرتضی اکبری می گوید: این تسهیلات در عرض یک هفته پرداخت می شود و دوره بازپرداخت آن ها ۳۶ تا ۶۰ ماه است.

وی اظهار می کند: در حوزه دانش بنیان ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده ایم و ۱۴۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ شرکت از تسهیلات بانک مهر ایران بهره مند شده اند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.