تولید کیت تشخیص کرونا توسط یک شرکت دانش بنیان

کیت تشخیص کرونا


کیت تشخیص کرونا توسط یکی از شرکت های دانش بنیان ساخته شد.

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری لرستان موفق به ساخت کیت تشخیص کرونا شدند.

علی غلامی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری لرستان در خصوص فرآیند ساخت این کیت اظهار داشت:

“قبل از اینکه ویروس وارد کشور شود و پس از آنکه ژنوم این ویروس در پایگاه اطلاعاتی آمریکا قرار گرفت، طراحی این کیت در دستور کار قرار گرفت.”

کیت تشخیص کرونا

فراخوان عمومی برای ساخت کیت تشخیص کرونا

وی با بیان اینکه کیت تشخیص کرونا براساس استانداردهای جهانی ساخته و طراحی شده است، تصریح کرد:

“محققان این شرکت دانش بنیان، قطعه‌ ای از ژنوم ویروس را به صورت شبیه سازی شده در آورده و سنتز کردند و در آزمایش کیت بسیار عالی جواب گرفتیم.”

این در حالی است که وزارت بهداشت برای تولید کیت تشخیص ویروس کرونا، با هدف تولید انواع کیت های تشخیصی ویروس کورونا CORVID ۱۹ مولکولی و تشخیص سریع در داخل کشور و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، اقدام به انتشار فراخوان عمومی کرده بود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود که بعد از اینکه ویروس وارد کشور شد، یک نمونه ویروس به صورت RNA از آزمایشگاه امام رضا(ع) اراک تهیه شد.

 فرآیندهای لازم را انجام و سپس با کیت تولیدی شرکت آن را آزمایش و به صورت کاملاً موفقیت آمیز جواب مثبت به دست آمده است.

تولید روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا

غلامی با تاکید بر اینکه یک نمونه مورد بالینی از اراک با کیت های تولیدی ما تست شده و موفقیت آمیز بوده است، اظهار داشت که هم اکنون تنها نیاز است کیت تولیدی را با کیتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد شده و در مراکز درمانی استفاده می شود، مقایسه کنیم.

وی با اشاره به اینکه روزانه می توانیم در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا بسازیم که هر کیت نمونه ۵۰ بیمار را شناسایی می کند، گفت که هزینه کیت تولیدی ما کمتر از یک سوم کیتی است که وزارت بهداشت خریداری می کند و هزینه آن به حدود ۳ میلیون تومان کاهش یافته است.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید به راحتی با تماس بگیرید تا مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی نمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.