حضور دکتر ستاری در کردستان

افتتاح شتابدهنده حوزه سلامت

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان وارد استان کردستان شد. امروز با حضور ستاری در این استان سه شتابدهنده در حوزه های سلامت، بازی رایانه ای و محتوای دیجیتال در شهر سنندج افتتاح می شود. همچنین یک مرکز طراحی و ساخت بازی های رایانه ای در مریوان آغاز به کار می کند. افتتاح یک مرکز رشد و چند خط تولید دکتر ستاری از دیگر برنامه های این سفر است.


 در سفر پیشین سورنا‌ ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان کردستان برای تاسیس چند شتابدهنده و مرکز رشد و نوآوری، حمایت های لازم اختصاص یافت. در سفر امروز نتیجه این پیگیری ها مورد بهره ‌برداری قرار می گیرد.

افتتاح شتابدهنده حوزه سلامت

اقتصاد دانش بنیان

افتتاح شتابدهنده ژوری مانگ (نیکرو) از جمله برنامه های پیش بینی شده در این سفر است. در حال حاضر ۸ تیم استارتاپی در این شتابدهنده مستقر شده‌ اند و برای استقرار ۲۵ تیم در این شتابدهنده، ظرفیت سازی شده است.

همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در مراسم آغاز به کار شتابدهنده ژرفا حضور خواهد یافت. این شتابدهنده به صورت اختصاصی در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی فعالیت می کند.

همچنین در این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، شتابدهنده ژین آغاز به کار خواهد کرد. این شتابدهنده در حوزه سلامت فعالیت می کند. بنیانگذاران این شتابدهنده در تلاش هستند تا این نهاد را به یک مرکز نوآوری تبدیل کنند. این مرکز از  ظرفیت استقرار ۴۰ فعال فناور برخوردار است.

اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک مرکز پلیمر و شیمی تاسیس کرده اند. هسته های دانشگاهی مستقر در این مرکز در ابتدای کار توانسته اند مواد اولیه تولید ضد یخ، ضدجوش، ضد خوردگی و مواد ضدعفونی‌کننده را تولید کنند. این مرکز با حضور سورنا ستاری رئیس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان کشور، رسماً آغاز به کار خواهد کرد.

برنامه های سفر دکتر ستاری

ستاری همچنین در مراسم افتتاح کارخانه شرکت آتیلا ارتوپد حضور می یابد. این شرکت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم کارخانه و یک خط تولید جدید تاسیس کرده است.
در ادامه این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از خط تولید  الکل در استان کردستان رونمایی می کند. اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این خط تولید را راه اندازی کرده اند.

ستاری همچنین از واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و دانشگاه کردستان بازدید می کند. افتتاح  آنلاین مرکز بازی های آنلاین، انیمیشن و تولید محتوای دیجیتال مریوان، از دیگر برنامه های این سفر یک روزه است.
آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری استان کردستان، بازدید از دفتر پیشخوان خدمات شهر هوشمند، دیدار  و گفتگو با مسئولین  محلی و  نماینده ولی فقیه در استان و همچنین شرکت در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید» از دیگر برنامه های این سفر فشرده و پربار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین با فعالین فناور، مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور و موسسین استارتاپ های استان کردستان، گفتگو خواهد کرد و از نزدیک با چالش ها و دغدغه های آن ها آشنا می شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.