افتتاح مرکز شتابدهی صادرات

افتتاح مرکز شتابدهی صادرات

تامین مالی واحدهای دانش بنیان

اولین مرکز شتابدهی صادرات ایران با هدف جذب ایده های صادراتی و توسعه کسب وکار بین المللی با همکاری اتاق ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. در این راستا تفاهم نامه ‌ای بین اتاق ایران و بانک کارآفرین با هدف تامین مالی واحدهای دانش بنیان و نوآور به امضا رسید. در این مراسم سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک کارآفرین، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، حسین سلاح ورزی و محمد امیرزاده اعضای هیات رئیسه اتاق ایران و تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران حضور داشتند. 

 قرار است تا پایان سال پنج مرکز دیگر در پنج استان با همکاری اتاق های استانی، تشکیل شوند تاکنون اتاق های مشهد، تبریز و کرمانشاه در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند. در مراسم افتتاحیه این مرکز، تفاهم نامه ای بین اتاق ایران و بانک کارآفرین با هدف تامین مالی شرکت های دانش بنیانی که برای توسعه فعالیت های صادراتی خود به سرمایه نیاز دارند، امضا شد. حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران و محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین این تفاهم نامه را امضا کردند.

افتتاح مرکز شتابدهی صادرات

شیوه های نوآورانه صادرات

با توجه به اظهارات سلاح ورزی ایجاد چنین مرکزی در این دوره هیات نمایندگان به ‌طور جدی پیگیری شده است. در همین راستا مذاکراتی با معاونت علمی ریاست جمهوری صورت گرفت تا در حوزه نوآوری و شتابدهی صادرات، اقدامات ویژه ای انجام شود. به این ترتیب قرار شد مرکزی با همین موضوع ایجاد شود و تا پایان سال مراکز دیگری در دیگر شهرهای کشور تاسیس شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   خدمات بیمه تکمیلی برای شرکت های دانش بنیان

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که امروز علاوه بر شرکت های دانش بنیان، واحدهایی که به شیوه سنتی فعالیت می کنند نیز برای تداوم صادرات نیازمند استفاده از شیوه های نوآورانه هستند. در این راستا قرار است مرکز شتابدهی صادرات ایران علاوه بر شناسایی ایده های صادراتی، خدمات مشاوره ای و آموزشی نیز ارائه و نشست های آنلاین با طرف های خارجی برگزار کند. 

 طبق گفته نایب رئیس اتاق ایران، مدیریت و بهره برداری این مرکز به عهده اتاق ایران بوده و معاونت علمی در حین کار، حمایت های لازم را خواهد داشت. سلاح ورزی همچنین به مجموعه رویدادهایی که مقرر شده تا پایان سال در این مرکز انجام شود، اشاره کرد و ادامه داد: قرار است در شهریورماه نشست تجاری با ۲۰ تاجر افغانستانی برگزار شود، برای مهرماه نیز نشستی با موضوع جذب ایده های نو برای توسعه صادرات محتوا خواهیم داشت. همچنین در آذرماه نشستی درباره ایده های صادراتی به کشورهای اوراسیا و در اسفند موضوع ایده های صادراتی به کشورهای آفریقایی را در برنامه داریم.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.