تشخیص آنلاین آلودگی آب

تشخیص آنلاین آلودگی آب

دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی و ساخت دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب شد.

آذردخت مظاهری، مدیرعامل این شرکت در مورد آلاینده های نفتی در آب و خاک گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در قرن حاضر، استفاده از فرآورده های نفتی به طور وسیع در صنایع و عموم رایج شده و آلاینده های نفتی در آب و خاک نیز به عنوان معضل مهمی در کشور، مورد توجه قرار گرفته است؛ چرا که این آلاینده ها موجب اختلال در طبیعت می شود و آسیب جدی به محیط زیست و سلامت انسان وارد می کند.

وی افزود: آلاینده ای که وارد آب می شود، آب را بدبو و بدطعم می کند و رفع این آلایندگی برای بخش هایی که وظیفه کنترل و کیفیت آب را برعهده دارند، هزینه بر و زمانبر است. این درحالی است که آلودگی آب های اقیانوس ها و دریاها موجب آسیب به محیط زیست و از بین رفتن آبزیان و پرداخت غرامت های سنگین می شود که با تشخیص زودهنگام آلودگی آب با سیستم تصفیه، می‌توان از توسعه و نشت آن جلوگیری کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد ساخت دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب گفت: این دستگاه با نصب در محل به شکل آنلاین این قابلیت را دارد که میزان آلودگی را اندازه‌گیری کند و آلودگی را به موقع تشخیص دهد؛ چرا که آلودگی آب بر سلامت انسان و کیفیت آب تاثیرگذار است.

مظاهری در مورد حمایت شرکت ملی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت از ساخت این دستگاه اظهار کرد: حمایت از دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب، موجب نصب آن در یکی از پایانه های نفتی شد.

تشخیص آنلاین آلودگی آب

تجاری سازی دستگاه تشخیص آلودگی آب

وی با بیان اینکه به تازگی کار تجاری سازی محصول را آغاز کرده ایم و در ابتدای کار هستیم، گفت: برای اینکه محصول را به صنایع نفتی عرضه کنیم، نیاز به استانداردهای اتکس داشتیم که این استانداردها را از اروپا اخذ کردیم تا وارد بازار شویم.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب را یک دستگاه هایتک دانست و افزود: این دستگاه را در کنار دستگاهی که بر روی آب شناور بود، در ارتفاعی از آب نصب و عملکرد دو دستگاه را تست کردیم و با حضور متخصصین مربوطه متوجه شدیم که محصول ما از حساسیت بالایی برخوردار است و به موقع آلودگی آب را تشخیص می دهد.

مظاهری، دستگاه‌ تشخیص آلودگی آب را اولین دستگاه در ایران دانست که ثبت بین المللی و اختراع شده است.

وی در مورد چگونگی موفقیت در طراحی این دستگاه نیز گفت: طراحی این دستگاه با همکاری تیمی اعم از مجموعه ‌های فیزیک، فتونیک، الکترونیک، مکانیک، هوش مصنوعی و نرم‌ افزار بوده به موفقیت رسید.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.