طرح های ملی دانش بنیان

جهش تولید و طرح ملی دانش بنیان

افتتاح طرح های ملی دانش بنیان

دکتر حسن روحانی در ۷۶ برنامه پویش تدبیر و امید برای جهش تولید در افتتاح طرح های ملی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری افتتاح های امروز را ارزشمند خواند و گفت: استان های ما یکی بعد از دیگری در این مسیر کارخانه نوآوری قرار می گیرند که مرکزی برای همه شرکت های دانش بنیان است. شتابنده های ما در هر استانی با کارخانه نوآوری فراهم می شود. امروز هم کارخانه نوآوری در کرمانشاه افتتاح شد.

رئیس جمهوری افزود: خانه های خلاق که هم از لحاظ حفظ آثار تاریخی و خانه های سنتی گذشته و هم به عنوان مرکزی که بتوانند اندیشمندان و صاحب نظران از آن استفاده و بهره برداری کنند، بسیار ارزشمند است. علاوه بر این مساله اتوبوس برقی برای آینده حمل و نقل بسیار اهمیت دارد.

وی با یادآوری اهمیت رصدخانه ملی ادامه داد: کشور ما از دیرباز کشور علم و دانش در زمینه های مختلف از جمله نجوم بوده است. در تاریخ ما رصدخانه مراغه زبانزد است و مرکزی بود که برای نجوم استفاده می شد. در این مسیر لازم بود حرکت نویی در این مقطع تاریخی در کشور ایجاد شود.

روحانی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه دانش های بنیادی و سازمان برنامه و بودجه همه دست به دست هم دادند و مسیری که از ۲۰ سال پیش شروع شده بود، در دولت دوازدهم به ثمر رسید. ۷۰ درصد این طرح و پروژه در دولت دوازدهم انجام گرفت و امروز با این رصدخانه عظیم و بزرگ جزو کشورهایی هستیم که دارای رصدخانه های بزرگ هستند.

جهش تولید و افتتاح طرح های ملی دانش بنیان

اقتصاد دانش بنیان

وی افزود: با قطر این آیینه رصدخانه و همچنین قطری که ۳ متر و ۴ دهم بود جزو رصد خانه های مهم در منطقه هستیم که می تواند مطالعات ما در زمینه جهان بزرگ را تسهیل کند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان می تواند کشور را به حرکت در آورد، افزود: خداوند مرتب جهان را توسعه می دهد، کهکشان ها، سیارات، ستارگان همه در حال افزوده شدن هستند آنچه که چشم ما با تلسکوپ می تواند ببیند باز هم نسبت به این جهان بسیار عظیم و بزرگ بسیار محدود است.

روحانی عنوان کرد: من خوشحالم در سال هایی که سال‌ های جنگ اقتصادی بود ما توانستیم این مسیر علم و دانش و ادامه بدهیم و متوقف نشویم. من از معاونت علمی و فناوری تشکر می کنم برای اینکه در این هشت سال زحمات بسیار زیادی کشیده شد و کشور ما در مسیر علم و فناوری، شاهد جهش بزرگ بود.

وی ادامه داد: اینکه شرکت های دانش بنیان ما از ۵۵ شرکت به پنج هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان رسید نشان می دهد که در این هشت سال چه کار عظیم و بزرگی انجام گرفته است و توسعه و پیشرفت کشور ما هم در آینده در این مسیر است به این معنا که اقتصاد دانش بنیان می‌ تواند کشور ما را به حرکت درآورد و ما می توانیم فاصله مان را با کشورهای پیشرفته کم کنیم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.