نشست روسای مراکز علمی و مدیران شرکت های دانش بنیان در اردبیل

نشست روسای مراکز علمی و مدیران شرکت های دانش بنیان

دکتر علی وحدت در نشست روسای مراکز علمی و مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور استان اردبیل در سخنانی با اشاره به وضعیت کنونی اکوسیستم نوآوری در این استان گفت:

“آن چه در استان اردبیل به عنوان اکوسیستم نوآوری و فناوری دیده می شود، با توانایی ها و استعدادهای استان نسبت منطقی ندارد لذا مسئولان استان باید بیشتر تلاش کنند اما این موضوع نافی مسئولیت ما نیست، بر همین اساس تلاش می کنیم آخرین دغدغه شرکت های دانش بنیان تامین مالی باشد.”

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به تغییر مسیر اقتصاد از سنتی به سمت اقتصاد نوآورانه تاکید کرد و گفت:

“مسیر اقتصاد سنتی نخواهد ماند و جوانان از استعدادها و ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد استفاده خواهند کرد. شرکت های دانش بنیان اکوسیستم نوآوری را بر اکوسیستم اقتصادی تحمیل خواهند کرد. البته مقاومت هایی وجود دارد که موجب کندی سرعت ما می شود.”

نشست روسای مراکز علمی و مدیران شرکت های دانش بنیان

رشد اکوسیستم نوآوری و فناوری

بر اساس شاخص ها، میزان پیشرفت کل کشور در پنج سال گذشته قابل مقایسه با قبل نیست و شتاب بیشتر نیز خواهد شد. آمار ۴۶۰۰ شرکت دانش بنیان، نزدیک به ۳۰ صندوق پژوهش و فناوری و ۸ صندوق جسورانه بورسی نشان می دهد که اکوسیستم نوآوری و فناوری شتاب و رشد بیشتری خواهد داشت.

وی به شعار صندوق نوآوری و شکوفایی در دوره جدید فعالیت هیات عامل این صندوق اشاره کرد و گفت:

“ما نزدیک به یک سال و یک ماه است که در صندوق نوآوری و شکوفایی حضور داریم و شعار ما این است که دغدغه مالی باید آخرین دغدغه شرکت های باشد، به تعبیری دیگر این شرکت ها که در لبه تکنولوژی حرکت می کنند نباید دغدغه مالی داشته باشند.”

عملکرد مالی صندوق نوآوری و شکوفایی در این مدت بیش از چند برابر کل سال های قبل بوده است، به عنوان مثال در حوزه ضمانت ها بیش از ۱۸ برابر و در حوزه تسهیلات بیش از ۵ برابر رشد داشتیم. در یک سال گذشته، دو هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری به شرکت های دانش ‌بنیان پرداخت شده است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید
شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان های حوزه کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.