نشست روسای پارک های علم و فناوری

جلسه مجازی روسای پارک علم و فناری

نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور به صورت مجازی و به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار و طی آن بر افزایش ضریب نفوذ صندوق نوآوری در پارک ها تاکید شد.

غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به پارک های جامع استانی اشاره کرد و گفت: برای مدیریت یکپارچه این اکوسیستم پارک های جامع استانی راه اندازی خواهد شد. به نظر ما حوزه فناوری به یک جریان استانی تبدیل نشده است که باید با ایجاد پارک های جامع استانی اجزای استانی را در این عرصه تقویت کنیم.

دکتر مهدی کشمیری، عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به شرط اخذ قید دانش بنیان برای استقرار شرکت ها در پارک های علم و فناوری تاکید کرد و گفت: با تصویب طرح دانش‌ بنیان در مجلس، تمرکز بیشتر بر شرکت های دانش بنیان خواهد بود، بنابراین پارک های علم و فناوری باید فناوران و نوآوران مستقر در پارک را به سمت اخذ گرید دانش بنیان سوق دهند.

نشست روسای پارک های علم و فناوری

تسهیلات شرکت های دانش بنیان

‌دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در این نشست محورهای همکاری صندوق با پارک های علم و فناوری را تشریح کرد و گفت: تسهیلات استقرار، سرمایه گذاری، کمک هزینه تحقیق و توسعه، هاب توانمندسازی و صندوق های پژوهش و فناوری محورهای همکاری صندوق با پارک های علم و فناوری است.

دکتر رضا قربانی، مدیر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این نشست جزییات تسهیلات استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری را تشریح کرد و گفت: تسهیلات استقرار در گذشته به‌صورت انفرادی و در قالب برج های فناوری پرداخت می شد که مشکلاتی را به همراه داشت.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:    توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان

در قالب جدید تسهیلات استقرار عاملیت به صندوق های پژوهش و فناوری با ایجاد یک خط اعتباری سپرده شده است. از آن جایی که پارک ها در صندوق های پژوهش و فناوری سهام دار هستند و نهادی مرتبط و دارای روابط نزدیک با فناوران هستند می توانند برای ارائه تسهیلات استقرار به ما کمک کنند.

دکتر علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بر امکان همراهی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری برای استفاده بیشتر از طرح هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری تاکید کرد و گفت: تلاش داریم تا فرهنگ سرمایه گذاری در پارک های علم و فناوری نهادینه شود و از این طریق در رشد واحدهای نوآور موثر واقع شود.

صندوق نوآوری و شکوفایی در دو بخش گرنت تحقیق و پژوهش و هم سرمایه گذاری می تواند با پارک های علم و فناوری همکاری داشته باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.