شبیه سازی تعمیر و نگهداری

شبیه ساز تعمیرات اساسی

شبیه سازی برای تعمیرات

مبحث تعمیر و نگهداری ادوات و تجهیزات در صنایع مختلف یکی از پرهزینه ترین و مهمترین زمینه های کاری است که باید به طور مداوم تحت نظر باشد. از آنجایی که تعمیر و نگهداری می تواند بسیار دشوار باشد، پایش وضعیت تجهیزات و پیشبینی عمر قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر بتوان ساختاری برای این کار به وجود آورد، کاربرد آن تضمین شده است. سامانه های شبیه ساز قادرند این کار را انجام دهند و یک شرکت دانش بنیان داخلی اقدام به تولید سامانه ای به همین منظور نموده است.

حمید هراتی ‌زاده، مدیرعامل این شرکت‌ دانش بنیان با بیان این‌ که هر ساله بخشی از تولید ناخالص ملی کشورها صرف تعمیر و نگهداری سیستم‌ ها و تجهیزات می‌ شود، گفت: «به منظور تولید مواد با کیفیت و مقاوم و با ماندگاری بالا و انجام فرآیندهای استانداردسازی و کنترل کیفی، نیاز به بازسازی و یا شبیه ‌سازی پدیده ‌های محیطی است؛ از این رو سامانه‌ های شبیه‌ ساز برای انجام امور پژوهشی و کنترل کیفی و یا استانداردسازی محصولات صنعتی را تولید کردیم.»

شبیه ساز تعمیرات اساسی

ویژگی ها و موارد استفاده

محصول تولیدی این شرکت قادر به شبیه سازی شرایط جوی است که پیش از این باید از منابع خارجی تأمین می شد، منابعی که دسترسی به آنها به خاطر تحریم های ظالمانه علیه کشور با محدودیت هایی روبرو شده است. هراتی زاده در این خصوص ابراز نمود: «در حال حاضر بسیاری از سازمان ‌ها و صنایع، به دلیل تحریم ها و عدم پشتیبانی فنی شرکت ‌های خارجی از تجهیزاتی که قبلا از آنها خریداری شده است، برای تامین قطعات، تعمیرات و یا خرید تجهیزات جدید شبیه ساز هوازدگی مصنوعی، دچار مشکلات جدی شدند و دستگاه شتابدهنده هوازدگی را تولید و به بخش‌ های اقتصادی عرضه کردیم.»

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حمایت از محصولات شرکت های دانش بنیان

به جز موارد استفاده متعدد در مراکز پژوهشی و آزمایشگاه های استاندارد، کاربرد دیگر این محصول می تواند در مراکز صنعتی جهت انجام تست های کنترل کیفی باشد. دیگر کاربردهای این محصول عبارتند از:

  • استانداردسازی و کنترل کیفی قطعات بیرونی خودرو که در معرض تابش آفتاب و شرایط محیطی هستند، مثل لاستیک، رنگ بدنه، پوشش‌ های صندلی و داشبورد
  • استانداردسازی تولید ظروف بسته ‌بندی و بطری ‌های نوشابه، آبمیوه و آب معدنی در صنایع غذایی
  • کنترل کیفی مصالح به‌ کار رفته در نمای بیرون ساختمان‌ ها مانند پنجره هایUPVC و پوشش‌ های نما
  • استانداردسازی و کنترل کیفی تجهیزات نظامی و هوا فضا مانند قطعات هواپیما

با توجه به گستردگی زمینه های کاری و کاربردهای متعدد این محصول، می توان به آینده آن در مبحث تعمیر و نگهداری کشور امید فراوانی داشت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.