بومی سازی دستگاه کرایوتراپی

ساخت دستگاه کرایوتراپی

پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان ایرانی به دانش ساخت دستگاه کرایوتراپی یا سرمادرمانی دست یافتند و در حالی که نمونه وارداتی آن نزدیک به ۳ میلیارد تومان است، این دستگاه با قیمتی کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان ایرانی به دانش ساخت دستگاه کرایوتراپی یا سرمادرمانی دست یافتند که این دستگاه با کاربرد چندگانه قادر است بیماری های زیادی را بهبود ببخشد یا کاملاً درمان کند.

این دستگاه دمای منفی ۲۰۰ درجه را تامین می کند که این دمای منفی ۲۰۰ درجه سانتی گراد توسط نیتروژن مایع تامین می شود و جوانان یک شرکت دانش بنیان در کشور این دستگاه که جایگزین روش سنتی سرمادرمانی است را با مهندسی معکوس در داخل کشور بومی سازی کردند. تحول سرمادرمانی در کشور از ویژگی های مهم این دستگاه است که کیفیتی مشابه نمونه خارجی دارد ضمن اینکه تاثیرات این دستگاه در بخش درمان بسیار زیاد است که از جمله آن کاهش التهابات، درمان رماتیسم، کاهش سردرد، درمان بی خوابی و استرس و کاهش وزن است.

بومی سازی دستگاه کرایوتراپی

مزایای کرایوتراپی

ساخت پروتئین در بدن ورزشکاران از دیگر مزایای کرایوتراپی است. ریکاوری و کم کردن دوران آسیب‌ دیدگی مهم ترین دغدغه ورزشکاران است که با استفاده از این دستگاه دوران آسیب‌ دیدگی ورزشکاران به نصف کاهش پیدا می کند؛ همچنین به کارگیری این دستگاه خطرات احتمالی استفاده از روش های سنتی سرمادرمانی را نظیر سرمازدگی، گشادی عروق خون، کاهش فشار خون و کاهش قدرت عضلات را نیز از بین می برد.

دهقان، عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان گفت:‌ بیش از دو سال بر روی این محصول کار تحقیق و توسعه ای انجام شده است و یک سال بعد از این تحقیق و توسعه، نخستین نمونه آزمایشی ما اجرا شد؛ قیمت فروش دستگاه از ۴۹۰ میلیون تومان شروع می شود و در چند مدل و آپشن عرضه می شود در حالی که نمونه وارداتی این دستگاه الان بین ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۳ میلیارد تومان قیمت گذاری می شود.

تراکتی مشاور این شرکت دانش بنیان نیز گفت:‌ فعل و انفعالاتی که از طریق مایع نیتروژن داخل دستگاه انجام می گیرد، باعث می شود که بخار نیتروژن بر روی بدن افراد تاثیر بگذارد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.