راه اندازی کارخانه نوآوری آریا

راه اندازی کارخانه نوآوری آریا

کارخانه نوآوری آریا

تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری آریا با حضور معاون علمی و فناوری امضا شد تا فضای تازه ای برای رونق کسب و کارهای دانش بنیان، استارتاپ ها و صنایع خلاق ایجاد شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این که کارخانه های نوآوری یک ابتکار جدید در راستای توسعه زیست بوم نوآوری است و با اشاره به ادامه مستمر برنامه توسعه فضاهای نوآوری گفت: فضاهای نوآوری با سرمایه گذاری و حمایت جدی که به ویژه از سوی دولت انجام شده به طور چشمگیری گسترش یافته است اما وجه بارز کارخانه های نوآوری در این است که به دست بخش خصوصی توسعه می یابند و فضاهای لازم را برای تبدیل نوآوری به کسب و کار فراهم می کنند.

ستاری ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه نوآوری را گامی روبه جلو در توسعه پایدار دانست و گفت: کارخانه های آلاینده، مونتاژکار و سنتی امروز جای خود را به نوآوری، طراحی و توسعه مرزهای فناوری داده اند. جای تبریک و قدردانی است که بخش خصوصی چنین فضای در خور توجهی را به رونق و گسترش زیست بوم نوآوری اختصاص داده است.

کارخانه نوآوری آریا

راه اندازی شهر هوشمند کارخانه آریا

رئیس بنیاد ملی نخبگان، از رسیدن فضای فعالیت جوانان به بیش از ۳۰هزار متر مربع با اجرایی شدن کارخانه نوآوری آریا گفت و ادامه داد: با ایجاد این کارخانه نوآوری، چند هزار جوان خلاق و دانش آموخته فضایی برای کار و بسط دادن ایده های نوآورانه خود پیدا می کنند و با کسب و کارهای خود ضمن ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌، به یاری حل مشکلی از جامعه می آیند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نزدیک شدن تهران به شهر هوشمند خبر داد و افزود: یکی از بخش های شهر هوشمند، ایجاد مراکز و بسترهایی است که جوانان بتوانند ایده هایشان را به شرکت تبدیل کنند. تحقق شهر هوشمند بیش از هرچیز، به یک زیست بوم نیاز دارد و پهنه های نوآوری این زیست بوم را کامل می کنند. کارخانه های نوآوری بخشی مهم و جدایی ناپذیر از این زیست بوم به شمار می روند که اکنون با ایجاد این کارخانه ها، تهران باز هم به تحقق شهری هوشمند نزدیک شده است.

توسعه زیست بوم نوآوری با کارخانه آریا

در بخش دیگری از این مراسم مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به افزایش زیست بوم نوآوری تهران گفت و ادامه داد: با ایجاد و عملیاتی شدن کارخانه نوآوری آریا، ۱۵۰۰۰ مترمربع فضای قابل استفاده در زمینی به مساحت حدودا ۳۰۰۰۰ مترمربع به زیست بوم نوآوری اضافه می شود.

صفاری نیا با بیان این که بیش از ۲۵هزار مرتع در شعب پارک فناوری پردیس در اختیار کسب و کارهای دانش بنیان، استارتاپ ها و دیگر حلقه های زنجیره نوآوری قرار گرفته است، ادامه داد: در کارخانه نوآوری آزادی نزدیک به ۱۵۰ محصول و خدمت را ارائه می کنند و با پیوستن کارخانه نوآوری به این زیست بوم، ظرفیت تازه ای برای ارائه خدمات و محصولات فناورانه شکل می گیرد.

در این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، تفاهم نامه ایجاد کارخانه نوآوری آریا امضا شد. بر اساس این تفاهم‌ نامه، فضای کارخانه پیشین شرکت آریا الکترونیک ایران بالغ بر ۳۰هزار متر مربع به کارخانه نوآوری  بستری برای حضور شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها، صنایع خلاق، شتابدهنده ها و فضاهای کار اشتراکی اختصاص خواهد یافت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.