دانش بنیان های نوع سوم

حمایت از شرکت های دانش بنیان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از مسئولان دانشگاه ها انتظار داریم که علاوه بر آن که نهایت حمایت خود را درخصوص شرکت های دانش بنیان به کار ببندند، در بحث همکاری با پارک های علم و فناوری و استفاده از امکانات و ظرفیت ها و آماده سازی آن ها، تعاملات و تلاش های موثری صورت گیرد.

دکتر مهدی کشمیری در نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور که روز شنبه با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، گفت: یکی از فعالیت هایی که در سال های اخیر با پیگیری دفتر برنامه ریزی امور فناوری انجام شده، تعاملات با دانشگاه ها است که دارای دو سر فصل است؛ ارتباط از طریق پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها و پردیس های علم و فناوری و حضور در بحث های محتوایی است که در هفته پژوهش طی دو برنامه یارانه تجاری سازی و گرنت فناوری انجام گرفت.

وی درخصوص گرنت فناوری اظهار کرد: مخاطب این برنامه اساساً اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی هستند و پارک های علم و فناوری نقش حامی و کار اجرایی آن را برعهده دارند.

دکتر کشمیری افزود: برنامه «گرنت فناوری» سال گذشته با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ها ارسال شد و به شکل آزمایشی در ۶ استان از ۶ ماه گذشته آغاز شد و هم اکنون در سطح ۲۰ استان انجام شده است و دارای دو سر فصل است؛ یکی بحث گرنت جوانه که حمایت از پایان نامه ها و رساله های تصویب شده است و دیگری گرنت شکوفایی که بعد از سال نو فراخوان آن ارسال می شود.

پارک های علم و فناوری

راه اندازی سامانه صدف

مدیرکل دفتر برنامه‌ ریزی امور فناوری وزارت علوم، تصریح کرد: از بین ۱۵۰ گرنت، ۱۲۰ گرنت مورد تصویب قرار گرفته و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای ۱۲۰۰ گرنت هستیم و از کلیه معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها تقاضا داریم که برای اعضای هیئت علمی خود در این خصوص اطلاع رسانی کاملی انجام دهند و حامی سازمانی این برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. حوزه رسیدگی به درخواست ها به شکل کلان حوزه ICT است و از اعضای هیئت علمی کلیه علوم به‌خصوص حوزه علوم انسانی درخواست می کنیم در این کار مشارکت کنند.

دکتر کشمیری همچنین در مورد راه اندازی «سامانه صدف» گفت: سامانه صدف یا به عبارتی سامانه داده ها و فرآیندهای حوزه فناوری راه اندازی شده است و چون بیشتر دانشگاه ها دارای مراکز رشد و فناور هستند، بایستی اطلاعات این مراکز در سامانه صدف ثبت شود. این سامانه در سایت وزارت علوم قابل دسترس کلیه دانشگاه ها است و از این سامانه برای ارزیابی مراکز رشد استفاده خواهیم کرد و مبنای تمدید مجوزها و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان با بیان اینکه مبنای شناسایی شرکت های دانش بنیان نوع سوم در این سامانه قرار دارد، افزود: برای آن که شرکت های دانش بنیان نوع سوم هم بتوانند از برخی ظرفیت های قانونی شرکت های دانش بنیان استفاده کنند باید اطلاعات خود را در این سامانه به ثبت برسانند و انتظار ما از مسئولان دانشگاه‌ ها این است که نهایت حمایت خود را درخصوص شرکت های دانش بنیان به کار ببندند. همچنین این انتظار را داریم که در بحث همکاری با پارک های علم و فناوری و استفاده از امکانات و ظرفیت ها و آماده سازی پارک ها روابط و تلاش های دو طرفه از سوی دانشگاه و پارک های علم و فناوری صورت گیرد.

 

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.