دانش بنیان در یزد

دانش بنیان در یزد

مشاوره دانش بنیان در یزد

شنیدن نام استان یزد، گرما، خانه های گلی و قنات های بی شمار را در یاد ها زنده می کند اما صنایع بسیار متنوع و پر اهمیتی در این استان مشغول فعالیت هستند که در میان آنها باید به شرکت ها و موسساتی اشاره کرد که با تکنولوژی بالا و با توجه به بومی سازی مغول فعالیت هستند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور تحقق بخشیدن به شعار حمایت از تولید ملی، تولید و مانع زدایی ها تلاش دارد تا در سریع ترین زمان ممکن حمایت هایی را از شرکت ها و موسسات صورت دهد که در هر نقطه از ایران بتوانند با خیالی آسوده اقدام به تولید محصولات و یا ارائه خدمات بومی و ملی خود کنند. از این رو دانش بنیان در یزد بسیار مورد توجه این معاونت و همچنین فعالان صنعتی این استان قرار گرفته است.

شبکه دانش بنیان ایران، به عنوان یکی از بزرگترین، ماهر ترین و هم چنین با تجربه ترین گروه مشاوره دانش بنیان در ایران، با تکیه به سابقه درخشان خود و همچنین به منظور اطاعت از امر رهبری، در میان سیاست های کاری خود، خدمات مشاوره دانش بنیان را بسیار مورد توجه قرار داده و حمایت های بی شماری را در سراسر ایران برای این شرکت ها در نظر گرفته است. از این رو، مدیران عامل، موسسان، مالکان و صنعت گران ایرانی در هر منطقه جغرافیایی به ویژه استان یزد می توانند با برقراری تماس با این گروه مشاوره ای از خدمات بی شمار برترین کارشناسان و همچنین ارزیابان ارشد دولتی استفاده نموده و مسیر خود را برای جلب حمایت ها و ثبت شرکت های دانش بنیان هموار سازند. این نکته دارای اهمیت است که دانش بنیان صرفا یک گواهی نامه بوده که نشان گر تولیدی با تکنولوژی بالا و کاملا بومی سازی شده است.


همچنین در دانش بنیان ایران می خوانید:

ایجاد زیرساخت های اقتصاد دانش بنیان


دانش بنیان در یزد

خدمات مشاوره شرکت های دانش بنیان در یزد

شرکت هایی که موفق به اخد گواهی نامه دانش بنیان می شوند می توانند از خدمات بسیار متنوع آن بهره مند شوند، یکی از خدماتی که به شرکت های خلاق ارائه می شود، مشاوره صادرات و ورادات است. از نکات مهم این خدمت، رایگان بودن آن است که این امکان را برای شرکت های خلاق فراهم می کند تا علاوه بر اختصاص منابع مالی خود به دیگر قسمت ها، از چگونگی و اوضاع صادرات و واردت محصولات مرتبط اطلاع پیدا نمایند. همچنین، شرکت های خلاق می توانند از انواع مشاوره های مربوط به فرآینده های صادراتی، حمل و نقل بین الملل، گمرک، نقل و انتقال ارزی و … براساس دستورالعمل های مربوطه بهره مند شوند. از دیگر مشاوره هایی که شرکت های خلاق می توانند از آن بهره مند شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره بازرگانی بین‌المللی
  •  فرایندهای صادرات مشاوره استراتژی صادرات
  • مشاوره نقل و انتقال ارزی
  •  مشاوره بازاریابی بین‌الملل
  •  مشاوره اصول مذاکرات و مکاتبات تجاری بین‌الملل
  •  مشاوره در تولید محتوای بین المللی با رویکرد صادراتی

اعزام و پذیرش هیات های تجاری ارتباطات بین المللی، یکی از ملزومات اولیه در فرآیند بین المللی شدن شرکت ها و صادرات محصولات و خدمات است. حضور شرکت های خلاق در هیات های تجاری بین‌المللی همواره از طرف دولت ها مورد حمایت قرار گرفته و بر همین مبنا کریدور نیز به عنوان بازوی اجرایی مرکز در توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و شرکت های خلاق، از اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری با رویکرد توسعه و گسترش صادرات محصولات این شرکت ها حمایت می کند. پذیرش و حضور شرکت ها با اهداف مختلفی انجحام می شود که از مهم ترین آن ها می توان به : توسعه بازار، رصد رقبا، تحلیل فناوری‌های موجود و مشابه، سرمایه‌گذاری مشترک،  آموزش و کسب تجربه در حوزه‌های مختلف نام برد.


استان یزد تا انتهای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۱۵ شرکت دانش بنیان داشته است که بخش عمده آنها در زمینه مواد پیشرفته (مانند پلیمر، سرامیک و انواع کامپزیت ها) فعالیت می کنند. با وجود فقدان مراکز صنعتی گسترده مشابه استان اصفهان در این منطقه، این تعداد شرکت های فعال در زمینه مواد پیشرفته می تواند برای نهادهای مسئول، استعداد یزد را برای تبدیل شدن به مرکز تولید محصولات این حوزه نمایان کند. مواد پیشرفته حوزه خاصی است که قادر است صنایع دیگر را بهبود بخشد، لذا حمایت از تعداد بالای فعالان در این استان می تواند در کل کشور اثرات مثبتی به دنبال داشته باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.