دانش بنیان در هرمزگان

دانش بنیان در هرمزگان

خدمات مشاوره دانش بنیان در هرمزگان

استان هرمزگان با مرکزیت کلان شهر بندرعباس بدون شک قطب اقتصادی ایران به شمار می رود. وجود معادن مختلف نفت و گاز، معادن آلومینیوم و خاک سرخ در کنار دسترسی آسان و سریع به بندر رجایی به عنوان اصلی ترین دروازه واردات و صادرات ایران، شرایطی را فراهم کرده است تا فعالان حوزه های مختلف اقتصادی و تولیدی توجه ویژه ای به این استان داشته باشند. از سمت دیگر وجد باغات با محصولات با کیفیت، کشاورزی پر رونق و وجود اراضی کافی سبب شده تا شرکت ها و موسسات زیادی در این استان شروع به فعالیت کنند. دولتی ها نیز با توجه به نیاز ها و زیرساخت های کافی این استان همواره تلاش کرده اند تا برای فعالان حوزه های مختلف اقتصادی و صنعتی این استان امتیازات بالایی را در نظر داشته باشند. جمع آوری این امتیازات و بهره مندی از آن ها با نام دانش بنیان در هرمزگان عرضه شد.

به منظور تحقق بر شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از یک سمت و تحقق بر آرمان خودکفایی از سمت دیگر راهی را برای دولت مردان ایجاد کرد تا با در نظر گرفتن شرایط و امتیازات بسیار خاص تحت عنوان گواهی دانش بنیان و ارائه آن به شرکت ها و موسسات، به دستورات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند و شرایط برای تولید محصول و یا ارائه خدمات از سمت شرکت ها و موسسات به ساده ترین صورت ممکن، رخ دهد. امتیازاتی از قبیل، تسهیلات کم بهره با بازپرداخت بلند مدت، انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، تسریع و تسهیل در امور صادرات و واردات، استفاده از اماکن مسکونی به عنوان واحد های تجاری، همه و همه تنها بخش های کوچکی از امتیازات بی شمار این گواهی نامه برای مالکان شرکت ها و موسسان عزیز خواهد بود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در کردستان

دانش بنیان در هرمزگان

 

ثبت شرکت دانش بنیان در هرمزگان

همانطور که گفته شد با دانش بنیان شدن می توان از خدمات بسیار زیادی بهره برد اما سوالی که بسیاری از مدیران عامل، مالکان شرکت ها و موسسات در ذهنشان پرورش می دهند این است که چطور می توان شرکت دانش بنیان داشت؟ در پاسخ به این سوال باید این گونه گفت که در گام نخست باید دانست که دانش بنیان شدن، صرفا یک گواهی نامه است که به شرکت ها و تولیدی هایی ارائه می شود که محصولات آن ها با تکنولوژی بسیار بالا و کاملا بومی تولید و روانه بازار شده باشد. خواه از محصولات خود به فروش رسیده باشند خواه محصولی به فروش نرفته باشد. با توجه به این تعریف می توان دریافت که برای ثبت شرکت دانش بنیان در هرمزگان و یا هر استان دیگری نیاز به اضافه کردن کلمات خاص به نام شرکت و یا موسسه نخواهد بود.

اما چطور می توان دانش بنیان شد؟ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان متولی اصلی ارائه این گواهی در ایران انتخاب شده است که با بررسی های صورت گرفته و استفاده از ارزیابان کشوری پس از بررسی صلاحیت شرکت ها، گواهی مربوطه را در اختیارشان قرار خواهد داد. برای ثبت درخواست دانش بنیان شدن کافیست به صفحه مربوطه در وب سایت این معاونت مراجعه کرده و ثبت نام نمود. اما باید به این نکته توجه داشت که بهره مندی از یک مشاوره با تجربه می تواند تاثیرات بسیار خوبی در روند و مسیر اخذ این گواهی بر جای بگذارد. با بهره مندی از مشاوره های مربوطه، علاوه بر آسان تر شدن مسیر می توان از اخذ این گواهی اطمینان حاصل کرده و از هدر رفتن وقت و هزینه های جانبی که در طول مسیر وجود دارد جلوگیری کرد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در کرمانشاه

همچنین در شبکه دانش بنیان ایران می خوانید:

مزایای دانش بنیان

تسهیلات شرکت های دانش بنیان


دانش بنیان شدن در هرمزگان

شبکه دانش بنیان ایران به عنوان بزرگترین و جامع ترین گروه مشاوره دانش بنیان در ایران، مفتخر است تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری متشکل از ارزیابان برتر، کارشناسان صنعتی و اقتصادی و فعالان حوزه های مختلف، سال ها به ارائه خدمات مشاوره ای در این حوزه بپردازد. از این رو علاقه مندان به اخذ گواهی دانش بنیان در هرمزگان یا هر استان دیگری می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما و برقراری ارتباط با کارشناسان مربوطه، از تجربیات و مشاوره های ایشان بهره برده و در بهترین زمان اقدام به اخذ این گواهی نامه نمایند. تجربه بدون شکست گروه مشاوره شبکه دانش بنیان ایران مهر تاییدی بر مهارت و انگیزه این گروه در ایران خواهد بود.


استان هرمزگان نیز یکی از فعال ترین استان ها در زمینه تولید تجهیزات پیشرفته است که نشان می دهد تا چه میزان استعداد در این استان برای صنعتی شدن وجود دارد. با وجود تعداد پایین شرکت های فعال دانش بنیان در این استان که تا اسفند ۱۴۰۰ به زحمت به ۴۳ شرکت می رسد، این حجم از فعالیت نوید آینده روشنی را می دهد. حمایت ها در این زمینه می تواند منجر به رشد و توسعه قابل توجهی در این استان کمتر برخوردار گردد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.