دانش بنیان در قزوین

خدمات مشاوره دانش بنیان در قزوین

استان زیبای قزوین با مردمی آمیخته با فرهنگ و ادب، هنر دوست و با ریشه ای کاملا ایرانی، همواره در تلاش بوده است تا با ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کار های کوچک و بزرگ، مسیر رشد و تعالی کشور را هموار تر سازد. شهرک صنعتی البرز در این استان که به عنوان اولین شهرک صنعتی ایران نیز شناخته می شود همیشه شاهد ظهور صنایع نو پا و نوآوری بوده که با خود دانش، پیشرفت و حرف های تازه ای در حوزه های مختلف صنعتی داشته اند. از این رو دولت و به در راس آن معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش بوده تا با ایجاد تهسیلات و امتیازات ویژه برای این شرکت ها مسیر را برای تولید انبوه و سودآوری هرچه بیشتر این شرکت ها و موسسات هموار سازد. فعالیت های صنعتی در استان قزوین میزان قابل توجهی است و سبب شده تا این استان در از نظر توسعه یافتگی رتبه دوم کشور و از نظر تعداد واحد های صنعتی به رتبه چهارم را از آن خود کرده است.

خدمات مشاوره دانش بنیان در قزوین

همین دو عامل در کنار وجود شهرک های متعدد و همچنین شهرک های صنعتی در حال احداث سبب شکوفایی صنایع و شرکت های بزرگ و کوچک در این استان شده است. یکی از مهم ترین اقدامات کشوری، ارائه گواهی نامه دانش بنیان در قزوین است که شرکت ها و موسسان، مالکان و مدیران عامل کارخانجات می توانند نسبت به اخذ این گواهی اقدام کرده و اگر شرایط مربوطه را دارا بودند پس از اخذ از امتیازات بیشمار این گواهی بهره مند شوند. لازم به توضیح است که این گواهی صرفا به معنای تولید محصول یا خدماتی است که با تکنولوژی بالا و بومی سازی شده تولید و عرضه شود. همچنین این معاونت در سال های اخیر تلاش کرده تا با سهل کردن مراحل اخذ این گواهی، مسیر رشد و تعالی شرکت ها را هموار تر سازد. از این رو شرکت ها و موسسات مشاوره ای نیز به فعالیت در این استان زیبا پرداخته اند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در آذربایجان غربی

دانش بنیان در قزوین

 

دانش بنیان شدن شرکت ها در قزوین

شبکه دانش بنیان ایران به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مشاوره اخذ گواهی یاد شده، افتخار دارد تا با در اختیار گرفتن برترین کادر کشوری و ارزیابان با تجربه و مجرب خود، مشاوره به شرکت های داوطلب این گواهی در استان قزوین را نیز در میان خدمات بی شمار خود قرار دهد. این شرکت، همواره در تلاش بوده تا با ارائه دقیق مشاوره و بررسی مسیر های اخذ این گواهی برای مدیران عامل، موسسان و مالکان شرکت ها و کارخانجات، مسیر مناسب را تشخیص و تا انتهای راه همراه و همگام این عزیزان باشد. در کارنامه درخشان این شرکت می توان نام موسسات و کارخانجات بسیار متعدد و بزرگی را مشاهده کرد. در میان سیاست های کاری شبکه دانش بنیان ایران می توان، ارائه مشاوره در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، بسیاری از استان های صنعتی و نیمه صنعتی و مراکز استان ها را نیز مشاهده کرد.

همانطور که گفته شد، به منظور اخذ گواهی دانش بنیان در قزوین، لازم است تا شرکت ها و موسسات با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان متولی ارائه این گواهی ارتباط برقرار کرده و در خواست های خود را مطرح کنند. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که شیوه مطرح و ارائه کردن درخواست باید دقیق و بدون هرگونه ایرادی باشد. به همین منظور توصیه می شود پیش از هر اقدامی با مشاورین ما تماس حاصل کرده و از در خصوص محصولات خود و همچنین درخواست مد نظر صحبت کرده تا بتوان مسیری مناسب برای اخذ این گواهی را انتخاب کرد. همچنین به خاطر داشته باشید که ثبت دانش بنیان به شرکت ها و موسسات این امکان را می دهد تا از تسهیلات بی شمار آن مانند انواع معافیت های مالیاتی و سربازی، تسهیلات کم بهره و با باز پرداخت بلند مدت، سهولت در امر صادرات و واردات و موارد بسیاری دیگر بهره مند شوند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانش بنیان در فارس

بیش از ۹۰ شرکت دانش بنیان در قزوین مشغول به کار هستند که اکثر آنها در حوزه مواد پیشرفته فعالیت می کنند. مواد پیشرفته از جمله حوزه های دانش بنیان است که می توان با هزینه اندک، شرایط همکاری با صنایع بزرگ را از طریق تولید مواد با خواص خاص فراهم نمود. تمرکز بر این حوزه نه تنها برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در این استان مفید است، بلکه می تواند اثرات مثبتی در کاربرد این قبیل محصولات در صنایع دیگر و رشد کیفی صنایع به طور گسترده به دنبال داشته باشد. با این تفاسیر، استان قزوین در صورت دریافت حمایت های بیشتر می تواند به یکی از استان های محرک در حوزه صنعت تبدیل شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.