تسهیلات مالی دانش بنیان

خدمات مالی دانش بنیان

تسهیلات دانش بنیان های البرز

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری طی یکسال و نیم گذشته حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان استان البرز پرداخت کرده که از این رقم، سهم تسهیلات پرداختی حدود ۹۰۰میلیارد تومان و سهم ضمانت نامه ها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

دکتر علی وحدت ظهر در حاشیه مراسم افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان البرز به عنوان چهل و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری کشور با بیان اینکه  حدود ۲۶۳ شرکت دانش بنیان مستقر در البرز داریم، گفت: اشکالی که این شرکت ها با آن مواجهه هستند، این است که نهادگاه زیست فناوری آن به دلیل مجاورت با تهران با تاخیر انجام شده است، چرا که تهران باید نیازهای شرکت ها را برآورده می کرد.

وی افزود: فراهم آوردن نهادگاه زیست فناوری برای شرکت های بزرگ به راحتی انجام می شود، اما این مورد برای شرکت های نوپا و کوچک آسان نیست.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه امروز همه استان ها از صندوق پژوهش و فناوری برخوردار هستند، گفت: امیدواریم این صندوق در البرز موجب برکت شرکت‌ های فناور و دانش بنیان استان باشد. البته گاهی تجربه برای راه اندازی صندوق مهم تر از کمک مالی است، چرا که شرکت های دانش بنیان نیز به هدایت گر دارند تا بتوانند به سوی بازاریابی و کسب و کار پیش روند.

خدمات مالی دانش بنیان

تسهیلات صندوق پژوهش البرز

وحدت بر نهایی کردن تسهیلات به صندوق پژوهش و فناوری البرز جهت ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان و فناور، اعطای کمک بلاعوض از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز سودآوری صندوق تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاری مهم‌ تر از تسهیلات است. بنابراین باید خط اعتباری یا هم سرمایه گذاری را برای شرکت های دانش بنیان به شکل پیشرو اجرایی کنیم، به طوری که ساختمانی برای شرکت های دانش بنیان درنظر گرفته شود و به ازای هر شرکت دانش بنیان، تا دو میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان البرز پرداخت شده است، اظهار کرد: نگاه صندوق پژوهش و فناوری باید به شرکت های کوچکتر و نوپا باشد و سودآوری و افزایش سرمایه را جهت پویایی شرکت های دانش بنیان دنبال کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ایام کرونا، گفت: در ایام کرونا با کمک شرکت های دانش بنیان، کمبود تجهیزات پزشکی احساس نشد و در حال حاضر هشت شرکت دانش بنیان در تولید محصولات خود به مرحله ای رسیده اند که آماده ورود به فاز سوم هستند تا محصول خود را معرفی کنند. بنابراین می توانیم از نظر تولید محصولات در حوزه سلامت جزو چند کشور دنیا باشیم.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.