وام اشتغال به دانش بنیان ها

تسهیلات به دانش بنیان ها

تولید محصولات دانش بنیان و فناورانه از ظرفیت بالایی برای اشتغال زایی برخوردار هستند. برای حمایت از توسعه اشتغال در این شرکت ها، شرکت های دانش بنیانی که ظرفیت جدید اشتغال، ایجاد کنند، می توانند از تسهیلات اشتغال برخوردار شوند.

با توجه به رشد روز افزون شرکت های دانش بنیان در هر دو حوزه کمی و کیفی، این شرکت ها نیازمند جذب و استخدام نیروهای فناور جدید هستند. صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به افزایش سطح اشتغال در شرکت های دانش بنیان، تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

در صورت استخدام نیروهای جدید در شرکت های دانش بنیان و اضافه کردن نام آنها به لیست بیمه دانش بنیان ها به ازای هر نفر سیصد میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود. شرکت های دانش بنیان می‌توانند تا سقف ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال از این تسهیلات بهره مند شوند.

شرکت های برخوردار از این تسهیلات، کارمزدی به مبلغ ۲ درصد پرداخت می کنند و می توانند تسهیلات دریافتی را در یک بازه زمانی ۳۶ ماهه پرداخت کنند. این تسهیلات از طریق بانک های عامل پرداخت می شود.

بیمه دانش بنیان ها

تسهیلات بیمه دانش بنیان ها

بدیهی است که شرکت دانش بنیان نمی تواند لیست تمام افراد استخدام شده را برای دریافت تسهیلات ارائه کند و استخدام های صورت گرفته در صورتی که  از یک شرایط حداقلی برخوردار باشند، می توانند به مبنایی برای پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان تبدیل‌ شوند.


افراد اضافه شده به لیست برای بهره مندی از این تسهیلات باید زیر چهل سال سن داشته باشند و حداقل مدرک آن ها کاردانی باشد. همچنین اسامی این اشخاص باید حداقل سه ماه در لیست بیمه شرکت وجود داشته باشد و برای آن ها هزینه بیمه پرداخت شده باشد. در صورت دارا بودن این شرایط، شرکت های دانش بنیان می توانند حداکثر تا سقف ۱۵ نفر را برای بهره مندی از تسهیلات مرتبط با اشتغال، در لیست ارائه شده معرفی کنند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان بخشی از جامعه هدف پارک های علم و فناوری


همچنین نباید بیش از ۱۲ ماه از تاریخ به کارگیری افراد معرفی شده جهت برخورداری از تسهیلات گذشته باشد.  این تسهیلات بر اساس اشتغال خالص ایجاد شده پرداخت می شود. بر اساس ارزیابی های صورت گرفته میزان اشتغال قبلی شرکت و میزان اشتغال جدید ایجاد شده در این واحد اقتصادی محاسبه می شود و بر اساس آن تسهیلات پرداخت می شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.