دانش بنیان در فارس

دانش بنیان در فارس

خدمات مشاوره دانش بنیان در فارس

اگر مطالب پیشین را مطالعه کرده باشید، با خدمات متنوع و کارآمد شبکه دانش بنیان ایران، آشنا شده ایده، در میان سیاست های کاری این شبکه، مشاوره دانش بنیان به شرکت ها و موسساتی که در استان ها وشهرستان های دیگر فعالیت می کنند در اولویت های کاری قرار گرفته و زمینه ساز بروز شکوفایی و رشد فعالان در حوزهه ای مختلف شده است. استان فارس به عنوان یکی از استان های پیش رو در صنایع مختلف در ایران، همواره با اقبال بسیار خوبی در میان فعالان این حوزه روبرو بوده است. از این رو شرکت ها و موسسات نیاز به امتیازات ویژه ای دارند تا در این میدان رقابت پیروز باشند. از این رو مشاوره دانش بنیان در فارس در اولویت های اصلی شبکه دانش بنیان ایران قرار گرفته است.

گواهینامه دانش بنیان، با امتیازات بسیار متنوع و موثر خود برای بسیاری از شرکت ها و موسسات به عنوان ابزاری شناخته شده است که می تواند برای پیروزی در رقابت ها و همچنین پیشرفت شرکت ها تاثیر گذار باشد. از مهم ترین امتیازات دانش بنیان می توان به اختصاص اعطای امتیاز و ارتقا رتبه هیئت علمی اساتید (بین ۱۰ تا ۱۵ امتیاز)، اعطای امتیاز در مناقصات (بین ۱۰ تا ۱۵ امتیاز)، امکان انعقاد قرارداد دولتی بدون حضور در مناقصه (تا سقف ۱۵% بودجه آن نهاد دولتی)، داشتن اولویت و تقدم در راستای استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری، دارای اولویت واگذاری سهام مراکز پژوهشی دولتی پوشش بیمه ای ریسک تحقیق و توسعه، عدم نیاز به دریافت حساب بیمه ای در پایان قرارداد ها و همچنین داشتن مجوز استقرار و کار اداری در املاک مسکونی اشاره کرد.

دانش بنیان در فارس

 

دانش بنیان شدن شرکت ها در فارس

بسیاری از مدیران عامل بر این تصورند که دانش بنیان شدن دارای مراحل پیچیده و دشواری است که اخذ این نمایندگی را با مشکلات بسیار زیادی روبرو کرده است. اما بر خلاف تصور می توان به سادگی این گواهی نامه  را اخذ و از مزایای آن بهره مند شد، اما لازم است که پیش از هر اقدامی، با مشاوران و متخصصان این حوزه ارتباط گرفت. شبکه دانش بنیان ایران، به عنوان یکی از بزرگترین و پر افتخارترین مشاوران دانش بنیان در ایران، با در اختیار گرفتن برترین کارشناسان و ارزیابان متخصص، افتخار دارد تا بهترین مشاوره ها را در این خصوص در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد.

مشاوره دانش بنیان در استان فارس، در اولویت های کاری شبکه دانش بنیان ایران قرار گرفته و موجب می شود تا فعالان اقتصادی و صنعتی در این استان نیز بتوانند از امتیازات و مزایای این شبکه بهره مند شوند. یکی از مهم ترین این امتیازات دریافت تسهیلات بانکی است. از این رو صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای راه اندازی چرخه اقتصاد و شکوفایی حوزه دانش بنیان در کشور پایه گذاری شد. این صندوق با نظارت و سرپرستی معاونت علمی ریاست جمهوری در راستای اهداف و سیاست های اقتصاد غیر نفتی و پیرو قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان مصوب ۱۳۸۹/۰۸/۳۰ شروع به کار کرده و فقط به شرکت ها و موسسات این حوزه خدمت رسانی انجام دهد.

این صندوق با ۳۰ هزار میلیارد کار خود را آغاز کرد و حداکثر در مدت ۳ سال از صندوق توسعه ملی تامین می شود. صندوق با استفاده از سرمایه اولیه، کمک های دولت همچنین سود تسهیلات و سرمایه گذاری های خود ملزم به حفظ کردن سرمایه صندوق است. با استناد به قانون مجلس پس از ۳ سال و هر ساله نیم درصد از بودجه کل کشور به صندوق اختصاص دارد. از سویی دیگر منابع دیگری در جهت تامین منابع مالی صندوق نیز وجود دارد، مانند دریافت کمک یا سرمایه گذاری افراد حقیقی یا حقوقی، شرکت ها یا موسسات دولتی وابسته و تابع آن ها، نهاد های عمومی غیر دولتی، بانک ها و شهرداری و … . این صندوق می تواند از این منابع کمک بگیرد. در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری، اقدام به تامین مالی و برطرف نمودن نیازهای مالی شرکت ها و موسسات دانش بنیان نموده است.


استان فارس میزبان بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان تا انتهای سال ۱۴۰۰ بوده است که عمده زمینه های فعالیت آنها شامل تجهیزات پیشرفته و برق و الکترونیک می باشد. این آمار به خوبی نشان می دهد که نسبت به جمعیت، ابعاد و ظرفیت های موجود در این استان، فارس موقعیت به نسبت مطلوبی در زمینه دانش بنیان دارد و با تداوم حمایت ها و برنامه ریزی در این منطقه می توان امید فراوانی به رشد و نمو اقتصاد محلی آن در این حوزه داشت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.